MX Linux nasıldır?

Uygulamayı çalıştırmak yetiyor. :)

Evet ama Linux kullanan çoğu kişinin böyle bir uygulama ve siteden haberi yok. Halbuki hardware kısmını da çok detaylı ve anlaşılabilir bir şekilde listeliyor.

Yaklaşık 1 ay kadar önce indirmiştim, bence gayet güzel ama çok fazla kullanıcısı yok.

En çok yüklenen dağıtımların listesi olarak Linux-Hardware'i öneriyorum. Distrowatch tıklama ile sayım yapıyor. Lh sıralamasında yüklemeler dikkate alınıyor.

Ubuntu pazarın yüzde kırkına mı sahip? Kullanıcısının çok olduğunu biliyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum.

@eneskt MX Linux Xfce 4.14.1 ile geliyor ve kernel 4.19'u kullanıyor. Bu Debian tabanlı dağıtımlarda 4.19 neden kullanılıyor anlamıyorum. 5.4 veya 5.10'a yükseltirsen sıkıntı çıkabiliyor.

MX araçları ile geliyor ama ben kullandığım süre boyunca bu araçlara ihtiyacım olmadı. Sadece NVIDIA sürücüsü yükleme aracını kullanmıştım.

4.14.1 kullanmasına rağmen, boşta 650 MB RAM tüketiyor, 4.16. 0 ile neredeyse aynı kullanıyor yani.

Bakalım yeni sürümü ne zaman yayınlanacak.

Sadece Windows kullanıyorum çünkü diğer işletim sistemleri çöp.
Yahu kardeşim sen ne diyorsun? :D

Ömrümde çok saçmalayan gördüm ama bu kadarını da görmemiştim.

Sadece Windows kullanıyorum çünkü diğer işletim sistemleri çöp.
Şu an bu mesajı Linux kullanan bir sunucu üzerinden yazıyorsun ve çoğu site Windows Server yerine CentOS gibi Linux'ları kullanıyorlar. :}

Windows'un şu an olmasını sağlayan DOS'u da unutmamak lazım.

Bir kez daha düşün.

Ubuntu pazarın yüzde kırkına mı sahip? Kullanıcısının çok olduğunu biliyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum.

Ubuntu aslında biraz daha fazla yüzdeye sahip. Bu yüzdelik kısma Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu gibi dağıtımlar da giriyor. Her ne kadar bizim forumlarda Mint veya Manjaro önerilse de ilk defa Linux ile tanışan kişiler Ubuntu ile karşılaşıyor ve bu dağıtımı kullanmaya devam ediyor.

Bir de büyük firmaların çoğunun Ubuntu'nun arkasında olduğunu düşünürsek bu yüzde gelecekte de korunacaktır.

Geri
Yukarı