Mx130 ile RDR2 Performansı

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Oyunda Vulkan'dan kaynaklı bazı sorunlar yaşadığım için DX12'ye geçtim. FPS farkları olduğu için biraz daha ayarlarla oynadım.
Toplam 3076 MB VRAM kullanılıyor. Doku Kalitesi, Parçacık/Parçacık Işıklandırma ve Tesellation (Türkçesini hatırlayamadım) kalitesi Ultra'da. Diğer ayarlar High/Medium Low karışık.
Önceden de dediğim gibi Mx130 ile 720p15 FPS Low Ayarlarda oynayabileceğim söylenmişti. Ama oyunum 60 FPS olmasa da gayet akıcı şekilde oynanıyor. 52. Saatimi doldurdum ve Chapter 4'e yeni geçtim.

Bazı ekran görüntüleri de almıştım, paylaşmak istedim 🤠:
Ekran Görüntüsü (705).png
Ekran Görüntüsü (634).png
Ekran Görüntüsü (704).png
Ekran Görüntüsü (707).png
Ekran Görüntüsü (706).png
Ekran Görüntüsü (698).png
Ekran Görüntüsü (710).png
Ekran Görüntüsü (701).png
Ekran Görüntüsü (628).png
Ekran Görüntüsü (636).png

Hocam, yanlış anlamayın fakat inandırıcı gelmedi. MX 130 çok ama çok düşük bir kart ve en düşük ayarlarda bile 20 FPS üstüne çıkamıyor. Kaldı ki siz en düşük ayarda bile oynamadığınızı söylüyorsunuz. Fotoğraflara bakacak olursak da gayet orta ve yüksek kalitede gözüküyor. Benim GTX 1050 Ti kartımda bile kaplama kalitesini Ultra'ya alınca oyun patatese dönmeye başlıyor. Buna rağmen siz bu kartla bu kaliteyi nasıl yakaladınız? Vallahi anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, yanlış anlamayın fakat inandırıcı gelmedi. MX 130 çok ama çok düşük bir kart ve en düşük ayarlarda bile 20 FPS üstüne çıkamıyor. Kaldı ki siz en düşük ayarda bile oynamadığınızı söylüyorsunuz. Fotoğraflara bakacak olursak da gayet orta ve yüksek kalitede gözüküyor. Benim GTX 1050 Ti kartımda bile kaplama kalitesini Ultra'ya alınca oyun patatese dönmeye başlıyor. Buna rağmen siz bu kartla bu kaliteyi nasıl yakaladınız? Vallahi anlayamadım.
1.'si yalan söylemiyorum, yalan söylemeye ihtiyacım yok. Önceden açtığım konulara da bakabilirsiniz.
2.'si eğer siz iyi bir ekran kartıyla performans alamıyorsanız bu benim problemim değil, sizlik bir problem.
Ayrıca lütfen araştırmadan "yalan söylüyorsun, imkansız" demeyin.
i5 9300h GTX 1650 acaba nasıl bir performans verir? 🙂
Hocam doğru ayarlamalarla harika bir performans alabilirsiniz.

1.'si yalan söylemiyorum, yalan söylemeye ihtiyacım yok. Önceden açtığım konulara da bakabilirsiniz.
2.'si eğer siz iyi bir ekran kartıyla performans alamıyorsanız bu benim problemim değil, sizlik bir problem.
Ayrıca lütfen araştırmadan "yalan söylüyorsun, imkansız" demeyin.
eski leptopta kullandığım ekran kartıydı ve anlarsınız ki az çok bu gpu nun neler yapabileceğini biliyorum far cry 3'de bile 40 50 fps anca verebiliyordu. neden bu kadar sinirlendiniz ben sadece bu kartla bu kadar kalitede oyunun oynanamayacağını söylüyorum, bu kartı kullanan diğer insanlara yanlış bilgi vermeyin lütfen.

araştırmaktan bahsetmişsiniz, tabikide araştırdım buyrun...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

bu videolarda gördüğünüz üzere adamlar 720p en ama en düşük ayarlarda (txaa bile kapalı durumda) ona rağmen 15 ila 20 fps alıyor, fakat siz orta ve yüksek ayarlarda akıcı halde oynayabildiğinizi savunuyorsunuz, demekki bu üç videodaki adamların leptoplarında sorun var... gerçekten çok ironik, lütfen millete yalan yanlış bilgi vermeyiniz, iyi akşamlar.

eski leptopta kullandığım ekran kartıydı ve anlarsınız ki az çok bu gpu nun neler yapabileceğini biliyorum far cry 3'de bile 40 50 fps anca verebiliyordu. neden bu kadar sinirlendiniz ben sadece bu kartla bu kadar kalitede oyunun oynanamayacağını söylüyorum, bu kartı kullanan diğer insanlara yanlış bilgi vermeyin lütfen.

araştırmaktan bahsetmişsiniz, tabikide araştırdım buyrun...

bu videolarda gördüğünüz üzere adamlar 720p en ama en düşük ayarlarda (txaa bile kapalı durumda) ona rağmen 15 ila 20 fps alıyor, fakat siz orta ve yüksek ayarlarda akıcı halde oynayabildiğinizi savunuyorsunuz, demekki bu üç videodaki adamların leptoplarında sorun var... gerçekten çok ironik, lütfen millete yalan yanlış bilgi vermeyiniz, iyi akşamlar.
Asıl siz insanlara yanlış bilgi vermeyi bırakın. YouTube'daki Benchmarklara asla güvenmemem gerektiğini bu laptop sayesinde öğrendim 😃. GTA V'te "720p Low'da zor oynatır" denildi. Buyurun bizzat ben kayıt aldım:

RDR2 demişsiniz, buyurun:

Bence siz insanlara yalan yanlış bilgi vermeyi bırakın. İyi geceler.
Ayrıca elimde hala kanala yüklemeye üşendiğim RDR2 videoları var. "Hala" ikna olmayıp görmek isteyen varsa paylaşabilirim. GTA V'te de zaten ayarlarımı videoda gösteriyorum. Daha da yanlış bilgi vermenin lüzumu yok

Bu tarz yazılarda Afterburner değerlerini de paylaşırsanız çok daha bilgilendirici olur.

Ayrıca ben 1650 OC ile oynuyorum 1080p Ultra ayarlar sizin ekran görüntülerimiz daha güzel duruyor bana da bu işte bir terslik var gibi geldi :D.

Youtube'daki benchmarklara güvenmediğinizi söylemişsiniz ama kendi videolarınızla youtube'daki benchmark sonuçları uyuşuyor. Ayrıca RDR2 için gayet akıcı olduğunu söylemişsiniz ancak videoda hiç akıcı değil ve yine benchmarklar ile uyuşuyor.

Diğer arkadaşların da söyledikleri gibi oyun içi değerleri videolara dahil ederseniz ve her videoda ayarları gösterirseniz daha somut veriler ile konuşabiliriz.

Son düzenleme:
Bu tarz yazılarda Afterburner değerlerini de paylaşırsanız çok daha bilgilendirici olur.

Ayrıca ben 1650 OC ile oynuyorum 1080p Ultra ayarlar sizin ekran görüntülerimiz daha güzel duruyor bana da bu işte bir terslik var gibi geldi :D.
Resolution Scale,TAA, FXAA,MSAA görüntü kalitesini ciddi oranda değiştiren ayarlar. Eğer doğru ayarlamazsanız sizin vakanızda da olduğu gibi başarısızlıkla sonuçlanır. Eğer güzel bir görüntü kalitesi elde etmek isterseniz elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışırım.
Ayrıca ima etmeye çalıştığınız şeyleride anlamış değilim. Bana ne demeye çalışıyorsunuz? Mx130 kullanıyorum, belli başlı ayarlamalarla gayet iyi görüntü kalitesine karşılık iyi fps değerleriyle oynayabiliyorum. Eğer siz sisteminizle kötü görüntü alıyorsanız bunu benim konuma "sen böle görüntü kalitesine sahip olamazsın" demek yerine; technopat sosyalde "RDR2 kötü görüntü kalitesi" diye konu açarak çözüm arayabilirsiniz 😉
Youtube'daki benchmarklara güvenmediğinizi söylemişsiniz ama kendi videolarınızla youtube'daki benchmark sonuçları uyuşuyor. Ayrıca RDR2 için gayet akıcı olduğunu söylemişsiniz ancak videoda hiç akıcı değil ve yine benchmarklar ile uyuşuyor.

Diğer arkadaşların da söyledikleri gibi oyun içi değerleri videolara dahil ederseniz ve her videoda ayarları gösterirseniz daha somut veriler ile konuşabiliriz.
Şimdide size gelelim;

YouTube'daki Benchmarklara inansaydım;
720p15fps RDR2 oynardım (herşey Low)

1600x900 karışık ayarlarda 25-35 FPS arası oynuyorum.

1080p Normal ayarlarda 40 FPS'le GTA V oynardım

900p Very High'te 40 FPS civarında oynuyorum.

Witcher 3'ü 720p Lowda 30 fpsle oynardım

Oyunda 170 saat geçirdim;
Doku kalitesi Ultra,HBAO+ açık, birçok ayar lowdan yüksek (Medium/High karışık) 720p30fpsle oynadım.

Yani sizinde anlayacağınız üzere YouTube'daki hiçbir Benchmarkta görmediğim performansı kendi PCmde görüyorum.

Ayrıca RDR2'deki takılma sorununu da şu şekilde açıklayabilirim:
Win+Alt+R (ekran kaydı) kombinasyonunu uyguladığım an oyunda laglanmalar başlıyor. Onun dışında oyunda dediğim gibi 25-35 FPS değerlerini alıyorum. MSI AFTERBURNER'ı yalnızca yeni bir oyunda ideal ayarları ararken kullanıyorum. Onun dışında extrem bir durum olmadığı sürece uygulama ile herhangi bir kullanımım yok.

Tekrar söylüyorum; Mx130 kullanıyorum. Performansını yukarıda belirttim. Siz inansanızda, inanmasanızda ben bu performansı MX130dan alıyorum. Daha da sakız gibi uzatarak "hayır almıyorsun"/"sendeki ekran kartı o performansı veremez" demenin lüzumu yok 🙂.

Herkese iyi oyunlar diliyorum. Umarım üstteki arkadaşta görüntü kalitesi sorununu çözer, böylelikle RDR2'nin kaliteli açık dünyasına daha rahat giriş yapar 🙂.

Yeni konular

Geri
Yukarı