Mx130 ile RDR2'den aldığım SS'ler

Oyunun sonunda nasıl öldüğünü bilmiyorsanız yardırın gitsin,

Maalesef ihanetleri biliyorum. Bir de verem var tabii. Sonra johnla intikam almaya çalıştığımızı da biliyorum. Aga be yazık vallahi arthura. Böyle adam gibi adam bir karakteri öldürterek yazık etmiş Rockstar.

MX150'm var, CS:GO'da çok yüksek ayarda 70 fps alıyorum. Forza Horizon 4, 900p düşük ayarlarda sabit 60 fps geliyor. Monster notebook reklamındaki Microsoft Flight Simulator açmaz diyordum, full HD ve low-medium ayarlarda 30-45 fps geliyor.

Başka bir forumda, aynı bilgisayar hakkında açılan konunun altına "MX150 nedir CS:GO açmaz, çok uçmayın bence" ve "MX kartları neden var anlamıyoruz, koymayın daha iyi" tarzı yorumlar atılıyor ve sinirleniyorum. Benchmarkları bile izlemiyorlar. Evet bu düpedüz bir oyun bilgisayarı değil ama bu bilgisayar yeni oyunları asla açamaz anlamına gelmiyor.

Maalesef ihanetleri biliyorum. Bir de verem var tabii. Sonra johnla intikam almaya çalıştığımızı da biliyorum. Aga be yazık vallahi arthura. Böyle adam gibi adam bir karakteri öldürterek yazık etmiş Rockstar.
RDR3 artık 10 yıl sonra çıkarsa belki oyunun başında kaçtığımız yerdeki (Blackwater) olayları falan anlatabilir, RDR3'ü görecek kadar yaşayabilirsek Arthur'un çeteye gelişini falan da görürüz bir ihtimal.

Hocam bunu oynarken PC nasıl alev almadı acaba? MX 130'un RDR 2'de 30 FPS verebileceğini hiç tahmin bile etmezdim.
Hocam ben lowda açtığımda düşük fpsleri görünce hayal kırıklığına uğramıştım. Ardından Lowda ekran kartından çok işlemciye yük bindirdiğimi düşününce NVidia Denetim masasından doku kalitesini yüksek kaliteliye aldım, ardından oyunda 720p yerine 900p açtım. Oyunda dokuyu Low'dan High'e çektim ve bir sürü grafik ayarları videosu izledim ve ayarların FPS'e etkisini kavradım.
Göze güzel gelecek ve FPS'te sorun yaşatmayacak ayarlamaları yapana kadar devam ettim. Sonuç böyle oldu 😄.

Sorduğumda birçok kişi düşükte bile oynayamazsın demişti. Ancak ince ayarlamalar yaparak oyund 25. Saatimi bitirmiş bulunmaktayım.
Aldığım SS'ler de bu şekilde:

Bana da RX 560 Kartla Far Cry 5 Oynayamazsın demişlerdi Yağ gibi aktı 60-75 FPS'te olabilir arada belli olmaz.

Hocam 25-35 FPS arası FPS'lerle oynadım.
Ama kesinlikle gözümü rahatsız etmedi. Oyunda herşeyi lowa aldığımda 18 FPS ortalaması çıkınca şaşırmış ve indirdiğime pişman olmuştum. Ancak izlediğim birkaç video ile ince ayarlamalar yaparak oyunda harika bir görüntü kalitesiyle makul FPS değerlerini yakaladım.

Ölçümlerimi MSI AFTERBURNER ile gerçekleştirdim.
Ortalama 31
En düşük: 24
En yüksek: 38
Oyuna girdiğimde sonuçları paylaşmaya çalışacağım.
Hocam ne tarz ayarlar ve hangi videolar?

Hocam ben lowda açtığımda düşük fpsleri görünce hayal kırıklığına uğramıştım. Ardından Lowda ekran kartından çok işlemciye yük bindirdiğimi düşününce NVidia Denetim masasından doku kalitesini yüksek kaliteliye aldım, ardından oyunda 720p yerine 900p açtım. Oyunda dokuyu Low'dan High'e çektim ve bir sürü grafik ayarları videosu izledim ve ayarların FPS'e etkisini kavradım.
Göze güzel gelecek ve FPS'te sorun yaşatmayacak ayarlamaları yapana kadar devam ettim. Sonuç böyle oldu 😄.
Hocam video linklerini atar mısınız bende kuzenimin laptopunda deneyeyim. Aynı ekran kartı var onda da.

Geri
Yukarı