Çözüldü MX150 laptop "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

FXerDen

Hectopat
RAM
8 gb 2400 Mhz Kingston + 8 gb 2400 Mhz Ramaxel
Ekran kartı
MX150
Anakart
HP ? OEM
İşlemci
İntel Core i5 8265U
HP Pavilion 15-CS1015NT laptopum var. Ayın 4'ünde NVIDIA driverımı 531.18 sürümüne güncelledim ve ardından sürekli SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası almaya başladım. Hatada başarısız olarak nviddmkm.sys olduğunu fark ettim. İnternete biraz araştırdıktan sonra NVIDIA driverımı DDU ile silip tekrar yükledim. Fakat sonrasında tekrar almaya başladım. Bilgisayarımın sorunu nedir?
Minidump dosyalarına google driverdan ulaşabilirsiniz.

Çözüm
Isınma sonucunda bu hata kodu oluşmaz.
Kullanıcının beyanı açıkçası NVIDIA ekran kartıyla alakalı bir sorun olduğuna işaret.
Ki gerçekten de öyle.

@FXerDen merhaba öncelikle.

Bu aralar açıkçası NVIDIA'nın yayınladığı sürücülerde özellikle eski donanımlarda sorunlar oluşuyor.
Son zamanlarda ben de bunu takip ediyorum. 940MX karta en son 462.31 sürümünü kurup stabil şekilde devam ediyorum şahsen.

Her neyse konuya dönecek olursak muhtemelen sürücü kaynaklı hata alınıyor.
Daha önceleri yokken sürücü yükleme işlemlerinden sonra hata alınıyorsa sürücü kaynaklı.

Realtek Wi-Fi sürücünüzü, ses sürücünüzü güncellemenizi istiyorum ayrıca.

Ekran kartı için 511.65 sürümünün linkini vereceğim.
DDU ile kaldırıp kurmanızı isteyeceğim sizden.
Çok bir alakası olmayabilir fakat eski bilgisayarım o hataya ek, driver_irql_not_less_or_equal gibi hatalar da veriyordu ve sebebi biriken toz yüzünden bilgisayarın fazla ısınmasaydı. İstersen bir kontrol et.

Artı -3 Eksi
Kullanıcının beyanı açıkçası NVIDIA ekran kartıyla alakalı bir sorun olduğuna işaret.
Ki gerçekten de öyle.

Bu aralar açıkçası NVIDIA'nın yayınladığı sürücülerde özellikle eski donanımlarda sorunlar oluşuyor.
Son zamanlarda ben de bunu takip ediyorum. 940MX karta en son 462.31 sürümünü kurup stabil şekilde devam ediyorum şahsen.

Daha önceleri yokken sürücü yükleme işlemlerinden sonra hata alınıyorsa sürücü kaynaklı.

Çözüm
@KojiroHyuga04 yardımın için çok teşekkür ederim usta. Laptopu çift monitör olarak kullanıyordum. Sanırsam çift monitör ile kullanırken ekran kartı ile ilgili bir problem oluşuyor. Bilgisayarda hem Intel UHD Graphics 620 hem de MX150 olunca ikincil ekranda bir problem oluşturduğunu fark ettim. İkincil ekranda bir uygulama açınca veya kapatınca bu hatayı veriyormuş.

Dediğin gibi tüm sürücülerimi kontrol ettim. Şu anlık hepsi güncel gözüküyor. Ayrıca her türlü duruma karşı dediğin gibi tekrar DDU ile kaldırıp tekrar yükledim. Şu ana kadar mavi ekran hatası almadım. Çok teşekkür ederim.

Ki gerçekten de öyle.

Bana da yardım edermisiniz SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED aynı sorunu bende yaşıyorjm ilk başta bilgisiyarima 8gn ram takviyesi ile 16gb yaptım ilk aklima bu geldi lakin bundan sonra bende ekran kartimi gunceledim ondan sonfa surekli bu mavi ekrana dusuyor oyinlarda

Yeni konular

Geri
Yukarı