MX250 CS:GO FPS sorunu

Lehfuzius

Centipat
Öncelikle iyi günler CS GO'da bir maça girdiğim zaman FPS drop alıyorum çözümünü bilen varsa sevinirim.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX250.
İşlemci: Intel i7.
RAM: 8 GB.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2 GB ekran kartı ile rahatlıkla 60 FPS alabiliyorum. Bir zamanlar bende drop alıyordum özellikle önüme adam çıktığında, ateş ettiğim vb. durumlarda. Acaba sistemde HDD mi var yoksa SSD mi? Ben SSD'ye geçtiğim zaman bu sorunum çözüldü çünkü.

hocam benim ki aynı cihaz ve SDD ancak yine de ciddi oranda fps düşüşü yaşıyorum CSGO'da. Oyun bir düzeliyor bir kasıyor. Fps çok dalgalı. İşlemci hızını sabitlemem gerekiyormuş ancak nasıl yapabilirim? dalgalı fps'nin sizce sorun nedir ? (oyun içinde 130'lardan bir anda 60 40 10 fps oluyor ve sonra tekrar 100'lere çıkıyor.)

Üstad ekran kartın kaç gb ?
Eğer 4 gb ise rahat oynaman lazım
veya 2 ekran kartı varsa bunları yazarmısınız?
Ekran kartının belleği ile verdiği perfomansın hiçbir alakası yok bazı istisnalar hariç. Önemli olan ekran kartının grafik işlemcisi. İnsanları yanlış yönlendirme. R7 240'ın da 4GB versiyonu var fakat durum ortada?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı