Çözüldü MX330 laptop düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
1024x768 çözünürlükte130 FPS akıcı bir şekilde oynadığım Valorant 20-30 FPS'lere kadar düşmeye başladı. LoL'de 180 200FPS görüyordum. Fightlarda 80 90 oluyordu en fazla. Şimdi 30'a kadar düşüyor.

Intel i5-1035G1
8 GB RAM
256SSD.

Çözüm
Cihazın termal macun yenilemesi ve tozdan arındırılmasını öneririm. Ben sıcaklık kaynaklı hararet sorunu olduğunu düşünüyorum.
Abi evet sanırım sıcaklıktan. Bir soğutucu alıp denedim bugün, FPS'te ciddi artış gördüm. 18-20'lerden 70-90'a fırladı. Ama droplu tabi sabit değil.
O zaman sizde kesin bir sorun var hocam. Oyunun ayarlar kısmını SS atar mısın? Ayrıca oyun içindeki sıcaklık değerlerini de paylaş lütfen. Sistemin laptop galiba, güç modunda da kalmış olabilir.
Şu anda son çare, isteğe bağlı kalite güncelleştirmesi gelmiş. Onu yapıyorum. Bitince atacağım.
1624803539972.png

1624803854556.png

O zaman sizde kesin bir sorun var hocam. Oyunun ayarlar kısmını SS atar mısın? Ayrıca oyun içindeki sıcaklık değerlerini de paylaş lütfen. Sistemin laptop galiba, güç modunda da kalmış olabilir.
Oyun değerlerini hangi programı yükleyip atayım?
MX 330'un harici GPU karşılığı nedir? GT 1030 Q9300 sistemde 50 FPS oynayabilirken bu arkadaşın çok düşük FPS alması garip.
1624805967392.png

Oyun içinde Max 11 FPS'i gördüm. Top kaleciye geldiğinde de 19 FPS oluyor.

Son düzenleme:
Sadece bu oyunda mı yoksa diğer oyunlarda var mı ?
PUBG Mobile var bir de. O da kasıyor.
Video da atıyorum birazdan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun bu da videosu.

Son düzenleme:
PUBG Mobile var bir de. O da kasıyor.
Video da atıyorum birazdan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyurun bu da videosu.
Çok garip. GPU sıcaklığında da bir problem gözükmüyor. Anlayamadım açıkçası.

Her oyunda FPS'im düşüyor. Örneğin 2-3 saniye 60 FPS'te gezerken bir anda 10'a falan düşüyor ve uzun süre yükselmiyor bazen, sabitleniyor. 10 saniye içinde 60-40-30-20-11-48 FPS bu şekilde seyrediyor sürekli. GPU kullanımı da 100'den 85 falan oluyor tabii bu sırada.

PC: Acer Aspire A315-57G
işlemci: İntel İ5-1035G1
Ekran Kartı: MX 330

Yeni konular

Geri
Yukarı