MX330 sistemde Valorant'ta FPS düşüşü

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Sorunum GeForce Experience indirdikten sonra başladı. Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu. Düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu. Dün GeForce Experience indirdim. İndirdikten sonra ilk kez bugün oyuna girdim. İlk başta 30-60 FPS arası geziyordu. Daha sonra seçili ekran kartına baktım. Intel UHD Graphics seçiliydi. Onu MX330'a aldım. Girdiğimde FSP'ler normal olması gerekene dönmüştü fakat 5 dk sonra yine 20-30'lara düşmeye başladı. Sizce sorun neden kaynaklı?

Sistem özelliklerim:

-MX330 ekran kartı
-Intel i5 1035G1 işlemci
-8 GB RAM
-256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler. Sorunum GeForce Experience indirdikten sonra başladı. Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu. Düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu. Dün GeForce Experience indirdim. İndirdikten sonra ilk kez bugün oyuna girdim. İlk başta 30-60 FPS arası geziyordu. Daha sonra seçili ekran kartına baktım. Intel UHD Graphics seçiliydi. Onu MX330'a aldım. Girdiğimde FSP'ler normal olması gerekene dönmüştü fakat 5 dk sonra yine 20-30'lara düşmeye başladı. Sizce sorun neden kaynaklı?

Sistem özelliklerim:

-MX330 ekran kartı
-Intel i5 1035G1 işlemci
-8 GB RAM
-256 GB SSD.
Seçili grafik birimini tekrardan İntel UHD Graphics e otomatik çekmiş olabilir mi?

Merhaba,Nvidia Denetim masasından fps arttırıcı ayarlar yapın.Youtube'da mevcut valorant fps arttırma nvidia kartlar için.İzleyin çok etkisi oluyor.Bende mx250 li laptop var.İlk aldığımda 50-70 fpslede geziyordu.Şuan 110-140 ama stabil değil 70-80 e düşüyor ultrabook olduğundan dolayı.

Merhaba,Nvidia Denetim masasından fps arttırıcı ayarlar yapın.Youtube'da mevcut valorant fps arttırma nvidia kartlar için.İzleyin çok etkisi oluyor.Bende mx250 li laptop var.İlk aldığımda 50-70 fpslede geziyordu.Şuan 110-140 ama stabil değil 70-80 e düşüyor ultrabook olduğundan dolayı.
Hocam Nvidia denetim masasından 3D ayarlarının yönetilmesine girdim. Ordan program ayarlarından Valorant'ı bulup yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seçtim. Şimdi bir daha deneyeceğim.

Oradaki yüksek performans veya performansa odaklan seçeneklerini seçin.Faydası olur.

Laptop şarza takılı değil mi? Isınıyordur muhtemelen bu arada.

Sakın öyle bir şey yapma.Bilgisayarın google,zoom,teams vs yüksek performans gerektirmeyen şeylerde dahili GPU'yu kullanır.Devre dışı bırakmanız MX330'a yük bindirir.

Geri
Yukarı