MX330 sistemde Valorant'ta FPS düşüşü

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Sorunum GeForce Experience indirdikten sonra başladı. Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu. Düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu. Dün GeForce Experience indirdim. İndirdikten sonra ilk kez bugün oyuna girdim. İlk başta 30-60 FPS arası geziyordu. Daha sonra seçili ekran kartına baktım. Intel UHD Graphics seçiliydi. Onu MX330'a aldım. Girdiğimde FSP'ler normal olması gerekene dönmüştü fakat 5 dk sonra yine 20-30'lara düşmeye başladı. Sizce sorun neden kaynaklı?

Sistem özelliklerim:

-MX330 ekran kartı
-Intel i5 1035G1 işlemci
-8 GB RAM
-256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın öyle bir şey yapma.Bilgisayarın google,zoom,teams vs yüksek performans gerektirmeyen şeylerde dahili GPU'yu kullanır.Devre dışı bırakmanız MX330'a yük bindirir.
Tamam hocam yapmadım. Peki başka ne önerirsiniz? MX330'u mu kullanamıyor acaba onu anlamadım.
Tamam hocam yapmadım. Peki başka ne önerirsiniz? MX330'u mu kullanamıyor acaba onu anlamadım.
Geforce Experience indirip driver güncellemiştim ondan sonra böyle oldu.

Model marka atar mısınız? Bu arada oyun oynarken arada bir şey açık olmasın.Discord bile ping ve drop yaşatabilir.Yaşatıyor da zaten.

Bilgisayarınızı güncelleyin,driverlarını vs.Dediğim gibi Valorant fps arttırma videolarını izleyin.Nvidia ekran kartları için olanları.Faydası oluyor.

Bilgisayarınızı güncelleyin,driverlarını vs.Dediğim gibi Valorant fps arttırma videolarını izleyin.Nvidia ekran kartları için olanları.Faydası oluyor.
Her şey güncel hocam. Acaba experience indirdirince kendi kendine bir ayar yapıyor olabilir mi?

Oyunu experience den açarsan ordaki ayarlara göre açar.Yani en iyisi ordan optimizeye alıp açmak.Yada direk valorantı kendiniz açıp ayar yapmak.

Oyunu experience den açarsan ordaki ayarlara göre açar.Yani en iyisi ordan optimizeye alıp açmak.Yada direk valorantı kendiniz açıp ayar yapmak.
Hocam Valorant'ı kendim açıp içinde ayarlarımı yapıp giriyorum. En başta FPS olması gereken düzeyde seyrediyor sonra birden düşüyor.

Geri
Yukarı