MX450 laptop LoL'de 30 FPS veriyor

ErenÖztürk

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
MX450
İşlemci
i5-1135G7
Yaklaşık 6 ay önce Acer Aspire 5 A515-56G-51t6 aldım. MX450 i5-1135G7 8 GB RAM gibi özelliklere sahip ve LoL, Valorant gibi basit oyunlarda bile en düşük ayarlarda 30 40 50 arası FPS alıyorum ve GPU kullanımım en fazla %40 oluyor. Normalde bu özelliklerde bir laptop bu oyunlarda 180 FPS civarı veriyor. Bilgisayarı garantiye yolladım ama format atıp geri göndermişler bu konu hakkında ne yapabilirim? Ayrıca forumlardan okuduğum kadarıyla bu laptopu alanların neredeyse hepsi benimle aynı problemi yaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 6 ay önce Acer Aspire 5 A515-56G-51t6 aldım. MX450 i5-1135G7 8 GB RAM gibi özelliklere sahip ve LoL, Valorant gibi basit oyunlarda bile en düşük ayarlarda 30 40 50 arası FPS alıyorum ve GPU kullanımım en fazla %40 oluyor. Normalde bu özelliklerde bir laptop bu oyunlarda 180 FPS civarı veriyor. Bilgisayarı garantiye yolladım ama format atıp geri göndermişler bu konu hakkında ne yapabilirim? Ayrıca forumlardan okuduğum kadarıyla bu laptopu alanların neredeyse hepsi benimle aynı problemi yaşıyor.

NVIDIA ekran kartı ile oyunu çalıştırdığınıza emin misiniz? NVIDIA Denetim Masası'ndan sol üstten GPU kullanımı gibi bir seçenek olacaktı büyük ihtimal ile Intel HD ekran kartı ile girdiğiniz için o FPS değerlerini görüyorsunuz.

NVIDIA ekran kartı ile oyunu çalıştırdığınıza emin misiniz? NVIDIA Denetim Masası'ndan sol üstten GPU kullanımı gibi bir seçenek olacaktı büyük ihtimal ile Intel HD ekran kartı ile girdiğiniz için o FPS değerlerini görüyorsunuz.

MX450 ile çalıştırıyorum eminim ayrıca driverları silip tekrar yükle format at diyecek arkadaşlar olursa onları en az 5 kere yaptım fakat sorun asla çözülmedi.

CPU ve GPU kullanımına bak belki farklı uygulamalar arkada çalışan şeyler vardır onları kısıtlayabilirsin.

Aynı sorundan muzdaripim, ancak sorun herhangi bir uygulamanın çalışmasından kaynaklı değil. Sistem parçalarımız aynı. Ben de bir sürü şey denedim, ama çözemedim. Yok mu bir çözüm?

Arka planda çalışan uygulamalar yok, driverları defalarca kaldırıp tekrar yükledim temiz kurulum yaptım CPU kullanımı 50 60 GPU kullanımı ise 30 40 oluyor ayrıca Dual channel RAM muhabbetinden kaynaklı 150 FPS fark olamaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı