My little pony fanlığı

• Konuyu başlatan Raifcan Bozdemir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 6B
R

Raifcan Bozdemir

Ziyaretçi
Merhaba, arkadaşlar bugün sizlere brony nedir onu anlatacağım.

Bronyler küçük kızlar için yapılmış olan "My little pony friendship is magic" televizyon dizisi olup yetişkin erkeklerin ve kızlarında artık izlediği bir çizgifilm aynı zamanda 9gag gibi tür sitelerdede eğlence alanına caps,vine gibi bir çok komik hale getirilmiş halidir.

Bronyler kısa ve açık net olarak "My little pony friendship is magic" izleyen erkeklere denir.
Pegasister ise "My little pony friendship is magic" izleyen kızlara denir.
Eskiden 1980'li yıllarda eski "My little pony" çizgifilmi vardı eski serilerdendi şimdi ise 2012 yılı içinde çıkan "My little pony friendship is magic" televizyon şovunu herkes çok seviyor. "My little pony friendship is magic" televizyon dizisi amerikada TV-Y olarak derecelendirilmiştir. TV-Y logosu görürseniz TV-Y anlamı Television Young yani gençler içindir anlamına gelir.
Amerika'da çok inanılmaz acayip bir şey varsada o da "Bronycon" diye koskoca bir bina inşaat edildi orada binlerce bronyler ve pegasisterlar bir arada sosyalleşip eğleniyorlar aynı zamanda kostüm partisi veriyorlar.

Bazı insanlar soruyorlar neden bronyler var? Bronylerin açıkladığına göre: "Biz neden mi my little pony seviyoruz? Çünkü ponyler çok tatlı ve hoşuma gidiyor ayrıca bana arkadaşlığı öğretti hayat dersi veriyor insanlara sanki arkadaşlığı ve sosyal bakımdan daha güçlü yapıyor" diye idda ediyorlardı.

Türkiye'de ise türkiye'de bile az olsa bile brony var türk brony deniyor. "Turkish bronies" türkiye'de çok az sayıda brony var 4-6 kişi vardır anca.

Türklerin çoğu "My little pony bence bebe çizgifilmi neden insanlar bunu izliyor anlamıyorum" gibisinden yorumlar ve hakaret edici bir takım sözler duymuşuzdur. Bunun sebebi türkiye ile amerika'nın kültürel bakımdan farklı olmasından kaynaklanıyor.

dsds.png

Son düzenleyen: Moderatör:
"Şimdi ben bunu neden okudum? Niçin okudum? Nasıl okudum? Bunu izaha gerek yok. Gördünüz, konuya girdim, okudum. Ama okumamış da olabilirim. Okumuşsam, okumuşumdur; okumamışsam, okumamışımdır... Görünen köy, uzakta değildir. Ben burayı okudum da, sonradan okumadım mı dedim? Bunlar birtakım uydurma laflardır..."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende Pony'leri seviyorum. Gördüğüm yerdede izlerim. Pony çocuk işidir diye geçmeyin Üniversitede Yönetim dersinde bir bölümünü izlettiler. Yapmış oldukları elma şırasının talebi karşılamada yetersiz kalması ve yapılan mücadeleri anlatıyordu. Aslında derinden bilgi içeren ve eğlenceli bir şekilde neyin ne olduğunu anlatan bir çizgidizi. Ben bunu malesef Adventure Time'da göremiyorum. :D

Gün geçmiyor ki başka bir saçmalık hayat bulmasın. Bizde de Pepee meşhur olmuştu. Kafamı çeviriyordum birileri Pepee şarkısı söylüyordu. Ben bu insanları anlamıyorum, gerçekten. Kaç yaşına gelmişsiniz, arkadaşlığı öğrenmek için 0 - (-16) yaş grubu için yapılmış çizgi diziye mi ihtiyacınız var? Aileniz ne yaptı siz büyürken?

Hayır, illa çocuklar için yapılmış çizgi dizileri izleyecekseniz gidin SpongeBob izleyin. Bir sürü yetişkinler için saklanmış kareler var, mantığını sorgulamayı öğretiyor bir kere. Okyanusta kostümlü sincap var mesela. Okyanustalar ama yüzemiyorlar, yürüyorlar ve daha yüzmeye gidiyorlar. Bu nasıl bir mantık? Sadece bir yengeç var, yengeç burger satıyor. Bu adam yengeç burger için yengeçleri kullanıyorsa ve kendi de bayıla bayıla yiyorsa ne oluyor? Lütfen yani, biraz mantık.

Ben de Naruto izlerim, bazı küçük çocuklar var. Adam anime diye izlemiyor. Oysaki bence saçma çizgi filmler gibi değil. Sonuca gelirsek kişisel kararımız, saygı zorunlu birşeydir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı