N11.com Bilgisayar bileşenlerinde Garanti Nasıl İşliyor ?

Newermind

Hectopat
Öncelikle merhaba ben kendi bilgisayarı mı n11.com üzerindeki satıcılardan toplamıştım yaklaşık 2.5-3 sene civarın da olacak. Merak ettiğim bir soru aslında ürünlerin garantisi nasıl işlediğiydi sitenin satıcıya soru sor üzerinden sorduğum da aldığım cevaplardan pek tatmin olamadım. Bazısı dürüst bir şekilde ithalatçı garantili diyor garantiyi bizim üzerimizden ve yatta 'x' isimli bir firma üzerinden halledeceksiniz diyor bazısı 'Türkiye Distribütör' garantili diyor ama firma ismi vermiyor faturayı senin adına çıkartıyorum deyip geçiştiriyor. Tamam kardeşim anladım distribütör garantili ama hangi firma bakıyor cevap yok. Forumda da biraz gezindim ama konuyla alakalı pek bir şey bulamadım (görmemiş olabilir affınıza sığınıyorum).
Yani aslında bu satıcılar satıyor distribütör garantili diyor ama kim veriyor bu garantiyi hangi firma sağlıyor ?
(n11.com gittigidiyor.com .......tarzı sitelerden bahsediyorum)
Teknobiyorik, Sinerji, Vatan Bilgisayar tarzı siteler bakarsak kat kat ucuza satılıyor distribütör garantili cihazlar.

Distribütör garantili ürünler aldığın ürünü yapan markaya aittir MSI , Asus gibi.
Evet doğru ama Sapphire, Friby, Corsair gibi markaların garantisinden bahsediyorum bunlar için firma adreslerini istediğim de bile vermediler.Kendi bilgisayarım için bu kasayı almıştım distribütör garantili demişlerdi ancak ithalatçı garantili çıktı.

N11.com'da satış yapmak isterseniz şirket, mağaza ya da dükkan açma belgesine sahip olmanız gerekiyor. N11 üye olurken devlet onaylı belli başlı belgeler istiyor ve ona göre hesabınızı aktif ediyor. Bu durumda da alışını gerçekleştirdiğiniz her ürünü aslında bir mağaza ya da bir esnaftan alıyorsunuz, ve resmi olarak işleyen her mağaza ve esnaf da fatura keseceğinden eğer mağaza ürünü İstanbul içinde resmi aldıysa distrübitör, kendisi yurtdışından aldıysa da ithalatçı yani kendi garanti ya da ithalatı yapan kişinin garantisini veriyor. Ama ürünün faturası kesildiyse garanti konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı