n11.com Üzerinden Windows 10 Lisansı Almak

Skucuksahin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayarıma Windows 10 lisans anahtarı almak istiyorum fakat mağazalarda satılanlar benim bütçeme uygun değil. n11.com üzerinden 45 TL'ye satıldığını gördüm. Araştırdığımda "Retail" ve "OEM" adında farklı olarak iki key türü bulunduğunu gördüm. N11 üzerinden mağazalara sordum, cevap bekliyorum şu an fakat bir üründe ( Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans - n11.com) anakarta işlendiğine dair bir ibare var. Sordum ve mağaza sahibi ne Retail ne de OEM key olmadığını söyledi.

Bu konuda bana önerebileceğiniz herhangi farklı bir yöntem veya farklı bir satıcı öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası bu işin püf noktasını çözemedim sadece şu an çok fazla yaygın olduğunu biliyorum. Şu an MS'da win10 Home 140 dolar. Adam 3-5 dolara satıyor. Bu key satma işi bi noktada patlayacak gibime geliyor ama hayırlısı..

Bu ürün lisans anahtarlarını güvenle kullanabilirsin. Satıcı olarak mümkün olduğunca mağaza puanı %100 olanları tercih etmeye çalış. Çok kişi alıyor bu anahtarlardan merak etme. İstediğin kadar format atıp tekrar kurabilirsin bu anahtar ile. Fakat anakartını değiştirirsen anahtar geçerliliğini kaybeder. Onun dışında aynı bilgisayarda güvenle kullanabilirsin.

Retail olmasına dikkat edin. Aktivasyon sonrası CMD açıp "slmgr.vbs -dlv" kodunu yazarak "ürün anahtarı kimliği" satırında iki noktadan sonra "Retail" yazıyorsa problem yok demektir. Eğer retail değilse iade etmeni tavsiye ederim.

MAK lisans değilse alabilirsin. Tercihim ise Retail lisanstan yana olacak. Ve yüksek puanlı satıcıları ön tercihinde tut almadan önce soru sor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı