n11.com'da Mağaza İademi Reddetti

tgrlylmz

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar 239 TL'ye n11.com'dan kulaklık aldım. 2 gün olmadan tekrar cayma hakkımı kullanarak iade etmek üzere yetkili kargo şirketine malı teslim ettim. 2 gün sonra ise iadem "Ürün bana geldiği gibi ambalajlanmamış, çıtçıtlı naylona sarılmamış diye hasar görmüş tekrar satılamaz." yazmış. Ayrıca ne cayma hakkında ne de TKHK'da ambalaj borcu yoktur yani hukuki olarak ve malı iade almamak için onların bozduğunu da bilemem. Ürünü tekrar bana kargolamış adamlar.

Benim kanuni yükümlülüklerim fatura, fiş ve orijinal kendi kutusuna koyup teslim etmemdir ve kanunen ben kargoya malı teslim edince yarar ve hasarı hukuken karşı tarafa geçer diye bayağı bir şeyler yazdım. Sizce sonuç ne olur?
Ayrıca şikayetvar.com'a n11.com için şikayet yazdım arkadaşlar. Olay özetle böyle, ayrıca kulaklık bana evet sağlam geldi ben de zarar vermeden kargoladım. Kargoda yüzde doksan dokuz yani en alta gelmedikçe o ürün hasar almış olamaz bence iade almama bahanesi gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı