N11, kargoyu geri çevirerek iade edilen ürünün iadesini reddetti

MajesticTale

Kilopat
Daha fazla  
20/08/2023 tarihinde N11'den Samsung Galaxy Tab S7 FE sipariş verdim. Satıcı da n11. ürün daha kargodayken satın almaktan vazgeçtim ve iade başlattım. 1 gün sonra kargo evime geldi. Kargocuya iade etmek istediğimi söyleyip ürünü teslim almadım. Tam 1 hafta sonra N11 iademi reddetti. Şu an tekrar iade başlattım. Çözüm merkezinden takip başlattım ve Şikayetvar sitesine de yazdım.

Teslim alınmayan, kullanılmayan bir ürünün iadesini hangi hakla reddediyorlar. 15 gün cayma hakkımız var. N11 pişmanlık sakın herhangi bir şey almayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İade olacağı zaman ürünü teslim al, paketini açma, site üzerinden iade talebi oluştur ve teslim koduyla birlikte kargo şubesinden geri göndert. Ürünü almadan geri gönderdiğin zaman sisteme ürünü aldıkları düşmeyebiliyor, bu da iadenin gerçekleşmediğini gösterip sorun yaratıyor.

Ürünü teslim almadıysan, kargocuya geri gönderttiysen de müşteri hizmetlerine bunu kesinlikle belirt ki sisteme düştüğünün garantisi olsun.

İade olacağı zaman ürünü teslim al, paketini açma, site üzerinden iade talebi oluştur ve teslim koduyla birlikte kargo şubesinden geri göndert. Ürünü almadan geri gönderdiğin zaman sisteme ürünü aldıkları düşmeyebiliyor, bu da iadenin gerçekleşmediğini gösterip sorun yaratıyor.

Ürünü teslim almadıysan, kargocuya geri gönderttiysen de müşteri hizmetlerine bunu kesinlikle belirt ki sisteme düştüğünün garantisi olsun.
Bekliyorum bakalım. Ürün nerede hiç bir bilgimiz yok. Kargo takip sitesinde iade gözüküyor. Sonuç bekliyoruz.

Geri
Yukarı