N11'de satılan sahte GPU'lu GTX 1050 Ti ve N11'in tutumu

Sayfada "orijinal" diye belirtilmiş. Dava açabilir. Çünkü ürün orijinal değil.

Üründe herhangi bir üretici adı olsa ve orijinal denilse evet haklı olabilirdiniz ki bu kartın doğrudan referans bir üretimi de yok. Ancak burada neyin orijinali yani heyet buna muadil neyi alacak? Yani MSI'ya da farklı bir ürün ile mi kıyaslayarak bu sahteymiş diye değerlendirecek?
Dipnot olarak Orijinal dememiş Orjinal demiş yani harf oyunu ile bunuda aradan çıkartmışlar, hatta diğer ilanlarında da benzer durumlar mevcut. Yani elbette versin ancak yine de geçmiş olsun, umarım ben haksız çıkarım ve arkadaşın maduriyeti giderilmekle kalmazda adalet bu işi kökünden çözer.

Üründe herhangi bir üretici adı olsa ve orijinal denilse evet haklı olabilirdiniz. Ancak burada neyin orijinali yani heyet buna muadil neyi alacak? Yani MSI'ya da farklı bir ürün ile mi kıyaslayarak bu sahteymiş diye değerlendirecek?
Dipnot olarak orijinal dememiş orijinal demiş yani harf oyunu ile bunu da aradan çıkartmışlar.

Size katılıyorum belirtmişler bu ürün Cbtx'di (sanırsam) üretilir gönderilir yurt dışından gelir falan yazmışlar ürün kendileri için orijinal olabilir.

1.579 liraya 1050 Ti alamayacağınızı bilerek Çin'den ekran kartı almanız baştan hata olmuş zaten. Kartın soğutması "ben sahteyim!" diye bağırıyor. Üstündeki soğutma bloğu PCB'yi bile kaplamıyor.

Farkındaysanız aldım demedim.
Evet bu işleri bilen taraflar olarak bu fiyata yurt dışından gelse dahi bu fiyat olmayacağını biliyoruz. Fakat maalesef bu konuda çok bilgisiz arkadaşlarımız var
Bir tek bu olayda değil çeşit çeşit kandırılma mevzuları var
RX 570 1650 Super'den daha iyidir RX570 256 bit 1650 Super 128 bit diye kandırılan kişi tanıyorum.
Veya GT730 4 GB ürününü 750 Ti ile takas etmek isteyen kişi biliyorum.
Ben ofis amaçlı kullanacağım bana 2 GB bellek yeterde artar ama sen oyun oynuyorsun 2 GB bellek neyine yetecek al bu ürün 4G senin 2 GB 750 Ti'dan daha iyi diye karşısındakini kandıran şahısları biliyorum.
Elbetteki bilinçli olmak araştırmak faydamıza ama şimdi ben ne yapayım bu tarz bir dolandırıcılık gördüm diye
Amaaaan herkes ekran kartı piyasasını bilsin hangi ürün kaç para eder bilsin.
Kandırılan umurumda değil mi diyeyim.
Sahte olduğu belli tüketici hakem heyetine başvurun. (almadan önce danışsaydınız keşke)

Canım kardeişm güzel kardeşm almadım zaten
Bu ürünü aylar önce Hepsiburada üzerinden de satmaya çalıştılar
Bak alsam dolandırılsam bu kadar uğraşmazdım emin ol
1 hafta boyunca N11 ile ne yazışmalar ne sözlü iletişimler hiçbirini umurlarına takmadılar.
Karşımda kanlı accnlı biri olsa bir tek ayaklarına kapanmadığım kalırdı o kadar düşün yani.
Şu memlekette hak hukuk savunmak bile dolandırıcılıktan zor onu anladım N11 sayesinde.
Aynı satıcı bu kartı 2X fiyatına da satıyor ve güven vermedi, geçmiş olsun hocam.

Aynen biraz görsel değişiklik var.
Üzeründe NVIDIA logosu var sanırsam fanların ama neredeyse 2 katı fiyata.

N11'de tonla sahte kozmetik, parfüm, ayakkabı satan da var. Alıcı duruma uyanırsa şikayet ediyor satıcı da hemen özür, iade derken konu kapatılıyor. Şikayet artarsa o satıcıyı sepetliyorlar ve ne oluyor? Ertesi gün yeni bilgilerle yeni bir mağaza açıyor aynen devam.

Bunun benzeri ekran kartları defalarca yazıldı çizildi hatta bizzat Technopat'ın YouTube kanalında videoya çekildi, siz fotoğrafta VGA girişini göre göre almışsınız ki GTX 1050 Ti'da yanılmıyorsam VGA bulunmuyor. Fiyatı konuşmuyorum bile. Hakem heyetinden fazla ümitli olmayın, sonuçta resimde ne var ise o gönderilmiş ve ürün yurt dışından ithal. Üzerinde muadil bir marka olsa da sahte çıksa işiniz daha kolay olurdu. 500TL'ye AirPods alıp sonra bu orijinal değil diye dava açmaya benziyor.

1. si ürünü almadım.
2. si mesafeli satış sözleşmesi gereğince sorgusuz sualsiz 14 gün iade hakkım olduğu için zaten iade konusunda sorunum olmazdı.
Belki iademi kabul etmeyebilirlerdi ama mahkemeye verdiğimde her türlü haklı çıkardım paramı alırdım.
3. sü evet bir ürünün fiyatı o ürünün orijinalliği hakkında bir fikir sahibi olmamıza sebep olabilir
5Klık bir telefonu bilindik bir satıcı 4400'e düşürür fiyat çok düşmüştür ama kısa süreli indirim kar amacı yoktur reklam amaçlıdır sınırlı stoktur diye alırsın.
Fakat 5000 TL'lik bir telefonu bilmediğim bir satıcı 2000 TL'ye düşürürse
Burada bir oyun olduğu aşikardır
Fakat yine de bu bir hak talep edemeyeceğim anlamı taşımaz.
Orijinal yazıyor mu yazıyor
Ben orijinal olmadığını kanıtlamak için sipariş verdim ve kanıtladım da ürünü geri alacaksınız.
Olay bitti

Burada tartışmamız gereken konular
Benim neyi aldığım
Neden aldandığım.
İade sürecim değil

Bizlerin bir şeyler yapması gerekiyor
Bu siteleri rahat vermememiz gerekiyor.
İçerik üreticilerinin şirket sahipleri ile ayda yılda bir yaptığı tatlı mı tatlı şirket içi planlama
Sözde müşteri memnuniyeti muhabbetleri yerine bu tarz dolandırıcıların yaptığı satışlar ve site yönetiminin defalarca bu konuda uyarılmasına rağmen neden bir önlem almıyorlar diye sıkıştırılan bunaltılan bir içerik üretmeleri gerekiyor.
Üründe herhangi bir üretici adı olsa ve orijinal denilse evet haklı olabilirdiniz ki bu kartın doğrudan referans bir üretimi de yok. Ancak burada neyin orijinali yani heyet buna muadil neyi alacak? Yani MSI'ya da farklı bir ürün ile mi kıyaslayarak bu sahteymiş diye değerlendirecek?
Dipnot olarak orijinal dememiş orijinal demiş yani harf oyunu ile bunu da aradan çıkartmışlar, hatta diğer ilanlarında da benzer durumlar mevcut. Yani elbette versin ancak yine de geçmiş olsun, umarım ben haksız çıkarım ve arkadaşın maduriyeti giderilmekle kalmazda adalet bu işi kökünden çözer.

1050 Ti bir GPU olduğu için.
ASUS MSI Turbox amcamgiloğulları elektronik.
Markanın hiçbir önemi yok.
Hangi marka adı altında satılıra satılsın.
1050 Ti adı ile satılıyorsa
O markda o 1050 Ti GPU'su bulunmak zorunda.
Orijinal orijinal kelimesin hiçbir dürlü kurtuluş yolu olamaz
Biilerek veya bilmeyerek yazsa da
Tekrar söylüyorum ben bu ürünü satın almadım bu yüzden ben paramı istiyorum gibi mahkemelik bir durum yok.
Durum bir pazar yerinin bir ürünün sahteliği konusunda bu kadar kesin deliller sunulmaya çalışmasına rağmen.
Biz ilgili firmadan ürün ile ilgili bilgileri aldık (aldıkları tek şey 1050 Ti adı altında kesilen fatura)
Ürün sahte değil demesi.
En sonunda bir içerik üreticisine sesimi duyurabildim.
En azından geniş kapsamlı bir ifşa oldu.
Yakın zamanda Hepsiburada'da bu listeye dahil edilecek gibi.
Onlarda zamanında aynı kartın satılmasına göz yummuştu kanıtları buldum Hepsiburada'nın dönüşünü bekliyorum.

Video bana ait değildir.
Tüketici haklarının korunması yönünde çaba harcayan değer verdiğim bir şahsa aittir.
Bilen bilir zaten ilgili şahsı.

Videoyu beğenirseniz destekçi olursanız memnun olurum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı