N11'den alınan Redmi Note 8'in IMEI kaydı kopya çıktı

Merhabalar. 11.03.2021 tarihinde N11 sitesinden Xiaomi Redmi Note 8 model telefon aldım fakat bugün telefonuma yasal uyarı mesajı geldi. Telefonumun IMEI kaydının kopya olduğunu 9 şubat tarihinde kapatılacağı yazdı. Aldığım yeri aradım gönderin düzeltiriz dediler. Düzeltmekten kasıtları yeni IMEI atmak olduğunu düşünüyorum fakat yeni IMEI atsalar bile 1 yıl sonra yine kapanır diye düşünüyorum. Böyle bir durumda ne yapmam gerekir yasal haklarım nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 11.03.2021 tarihinde N11 sitesinden Xiaomi Redmi Note 8 model telefon aldım fakat bugün telefonuma yasal uyarı mesajı geldi. Telefonumun IMEI kaydının kopya olduğunu 9 şubat tarihinde kapatılacağı yazdı. Aldığım yeri aradım gönderin düzeltiriz dediler. Düzeltmekten kasıtları yeni IMEI atmak olduğunu düşünüyorum fakat yeni IMEI atsalar bile 1 yıl sonra yine kapanır diye düşünüyorum. Böyle bir durumda ne yapmam gerekir yasal haklarım nelerdir?

Bunu onlara sorman lazımdı dostum adamların niyetini öğrenip anlaşacağın bir yol bulmalısın ürün kusurluysa ya geri alır ya da yenisini verir IMEI konusunda zaten tamir olmaz bu iş yasa dışı?

Fiyatı piyasa değerine göre daha uygun olduğu için bu satıcıdan aldığınızı varsayıyorum.
Normal ürüne göre düşük olması sizi hiç mi şüpelendirmedi?
IMEI kayıtsız olduğu belirtildiyse. Bir mantıksız olmaz mı sizce?

Bunu onlara sorman lazımdı dostum adamların niyetini öğrenip anlaşacağın bir yol bulmalısın ürün kusurluysa ya geri alır ya da yenisini verir IMEI konusunda zaten tamir olmaz bu iş yasa dışı?
adamlar paramı iade edebiliceklerini istersemde düzeltebileceklerini söylediler ama iade edersem 2150 tl vericekler ve bu paraya şu an iyi bir telefon gelmez
Keşke oradan almasaydınız, kim bilir hangi satıcı onu yapan. Şirketlerin kendi satıcı olduğu yerden alınız böyle ürünleri.
Kaçak ürün satanlardan değil yetkili satıcılardan alın.
Fiyatı piyasa değerine göre daha uygun olduğu için bu satıcıdan aldığınızı varsayıyorum.
Normal ürüne göre düşük olması sizi hiç mi şüpelendirmedi?
IMEI kayıtsız olduğu belirtildiyse. Bir mantıksız olmaz mı sizce?
ben ihracatçı garantili ürünlerde IMEI sıkıntısı olduğunu bilmediğimden almıştım yoksa 200 300 tl için girmezdim böyle işlere akakçede direk en ucuz çıkanı almıştım zaten çok da büyük bir fiyat fırsatı yoktu IMEI kayıtsız olduğu belirtilmemişti
Bootlooader kilidinin açık olup olmadığını kontrol edin(telefon açılırken üst tarafta açık kilit resmi çıkar)2 IMEI numarasını da e-Devlet üzerinden( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - IMEI Sorgulama )kontrol edin. Eğer IMEI'ler Note 8'e ait değilse hemen iade edin ve satıcıyı şikayet edin.
Sorgulattım global versiyon redmi note 8 olarak çıkıyor fakat kopya olduğuda yazıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı