N11'den garantiye yollanan ürünün geri yollanmaması

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

2020 yılında N11'den kulaklık satın aldım. Kulaklık 2 ay önce bozuldu ve mağazaya geri yollamam gerektiği onların garantiye yollayacağını söylediler. Ben de N11 yetkililerinin bana söylediğini yapıp adresimi telefonumu sorunun ne olduğunu bir kağıda yazıp bana verilen adrese yollamamı söylediler. Bende dedikleri gibi yaptım fakat 2 aydır kulaklık gelmiyor N11 yetkililerine durumu ilettiğimde bana biraz beklememi söylediler 10 gün sonra yollanacakmış mağazayla görüştüm dediler. Tabi ki böyle bir şey olmadı. Biraz zaman sonra tekrardan ulaşmaya çalıştığımda ürününüzü baştan yollayacaklarmış dediler fakat bugün bana gelen bir SMS ile yeni ürün yollanmayacağını para iadesi olacağını söylediler. Mağazaya ulaşamıyorlarmış ve yapacak bir şeyleri yokmuş.

Defaatle söylememe rağmen para iadesi istemediğimi söyledim ya onarılsın ya da ürünüm yeniden yollansın istiyorum diye. Onca vakitten sonra dolar değer kaybediyor aradaki para farkını anlayamıyorlar mı bilmiyorum ama bir sorun olduğundan müşterinin üzerine yıkılmasından da bıktım. Tek yapmaları gereken garantiye yollayıp ürünü geri yollamak bu kadar kendilerine zarar bile gelmeyecek normalde aracı firmalar sonuçta. Ben de tüketici hakem heyetine gidip ürünün yeniden yollanmasını ya da en azından ceza falan verilsin diye uğraşmak istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla böyle bir hakkım var diye biliyorum. Daha önce böyle durumlarda uğraşmayıp deyip salıyordum ama yetti artık biz bir şey demedikçe daha çok üste çıkıyorlar bıktım artık bu işten.

Tüketici hakem heyetine başvursam sizce sonuç alabilir miyim? Yoksa uğraşmaya gerek yok kabullen mi diyorsunuz tavsiyelerinizi bilmek isterim. Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Onca vakitten sonra dolar değer kaybediyor aradaki para farkını anlayamıyorlar mı bilmiyorum ama bir sorun olduğundan müşterinin üzerine yıkılmasından da bıktım.

Aksine aradaki para farkını çok iyi anlıyorlar. Bu yüzden yenisini göndermek yerine 2020'de ödediğiniz miktarı iade ediyorlar.

THH, en aşağı 3-4 ay sürer. Ki son 1-2 yıldır 7-8 ay kadara sürebiliyor.
Onların vereceği karar sizi çok da tatmin etmeyecektir. Para iadesi yapıldığı için firma herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Ürün garanti kapsamında ise ürün onarımı yapılamıyor ise aynı ürün temin edilerek değişimi yapmak zorundadır. Aynı ürün serisi yoksa bir üst model ile fark ödemeden sizin onayınız ile anlaşmaya gidilir. Bir müsterimizin Rampage bir mouse kronik sorunluydu arıza giderilememisti ayni seriden olmadığı için bir ust model ile değişim sağladılar. Everest bir üründe de aynı durum oldu.Sessiz kalmayın. Normalde kural budur.

Onların vereceği karar sizi çok da tatmin etmeyecektir. Para iadesi yapıldığı için firma herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
Böyle şey olur mu ya hani kanunlar falan var parayı yollayıp işin içinden çıkmak bu kadar kolay mı gerçekten? O zaman Biz neye güvenip internettten alışveriş yapıyoruz?
Ürün garanti kapsamında ise ürün onarımı yapılamıyor ise aynı ürün temin edilerek değişimi yapmak zorundadır. Aynı ürün serisi yoksa bir üst model ile fark ödemeden sizin onayınız ile anlaşmaya gidilir. Bir müsterimizin Rampage bir mouse kronik sorunluydu arıza giderilememisti ayni seriden olmadığı için bir ust model ile değişim sağladılar. Everest bir üründe de aynı durum oldu.
Ben de bundan bahsediyorum. Peki benim hakem heyetine kendimi daha iyi anlatabilmem için hangi belgeleri yada neleri yüklemeliyim?

Böyle şey olur mu ya hani kanunlar falan var parayı yollayıp işin içinden çıkmak bu kadar kolay mı gerçekten? O zaman Biz neye güvenip internettten alışveriş yapıyoruz?
THH başvurabilirsiniz. Demek istediğim sonuç sizin beklediğiniz gibi çıkmayabilir ve boş yere 3-8 ay kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz. Yoksa yaptıklarını onaylamıyorum. Kesinlikle hakkınızı aramalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı