N270 1GB RAM sistem için GNU/Linux dağıtımı tavsiyesi

4 GB RAM takabilir misin?

50-80 TL arasına mal olur.
Ne Yazıkki Hayır :(
Sizce Kaldırabilecek Bir Gnome Var Mıdır
Anladığım kadarıyla notebook kullanıyorsunuz, Lubuntu veya Mint Xfce deneyebilirsiniz. Windows tarafında en sağlıklısı ise Windows 7 Starter :) Bende de LG X130 var. 2 GB RAM ve 120GB SSD ile yükselttim, çok daha iyi şimdi :)
SSD Fark Yaratıyor Mu ?

Ne Yazıkki Hayır :(
Sizce Kaldırabilecek Bir GNOME Var Mıdır?

SSD Fark Yaratıyor Mu?

Eh işte :) SATA 1 destekli olduğu için dandik bir SSD bile alsam maksimum 150mb/s ile sınırlı olacaktı. Ben de Gaming Gecesi indirimlerinde PNY CS900 aldım 160TL'ye :) HDD 55mb/s ile okuyup yazabiliyorken SSD ile bu değer 120mb/s ve civarı oldu. Açılış - kapanış gibi dosyalara tıkladıktan sonra geçen açılış süreleri gibi olumlu etkileri oldu tabii :)

Eh işte :) SATA 1 destekli olduğu için dandik bir SSD bile alsam maksimum 150mb/s ile sınırlı olacaktı. Ben de Gaming Gecesi indirimlerinde PNY CS900 aldım 160TL'ye :) HDD 55mb/s ile okuyup yazabiliyorken SSD ile bu değer 120mb/s ve civarı oldu. Açılış - kapanış gibi dosyalara tıkladıktan sonra geçen açılış süreleri gibi olumlu etkileri oldu tabii :)
Atom İşlemciye Overclock Yapılır Mı Sizce Yoksa Atom Bombası Gibi Patlar Mı :D

Atom İşlemciye Overclock Yapılır Mı Sizce Yoksa Atom Bombası Gibi Patlar Mı :D

Eğer ASUS markalı bir Netbook ise internette tonla tecrübe etmiş insan var. Ben LG X130'da denedim fakat uyumlu olmadı programlar. Isısına dikkat edin eğer yaparsanız, OC yapayım derken Netbook'u elinize almayın ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı