N2820 sisteme işletim sistemi önerisi

2 GB'da süründüğünüz için işletim sistemi soruyorsunuz, oysa 8 olduğunda Windows 10 yıllarca daha rahatça yeterli gelecektir.

500GB HDD yerine SSD kullanılmalı.

Menteşe tamiri vs hep yapılabilecek şeyler ama Niğde'de bilgisayarcı nasıl bilemem. Bu tarz tüm ara parçalar ayrı ayrı satılır ve montaj yapılır. Kırık yerler bildiğimiz yapıştırıcı ile yapıştırılır, sadece açmasını ve geri toplamasını bilen bir kişi lazım.

Oho daha bir de hoşafı çıkmış laptopu tamire mi göndereceğim siz sadece işletim sistemi önerin ben belki 3 seneye 4 GB RAM alırım anca.

Oho daha bir de hoşafı çıkmış laptopu tamire mi göndereceğim siz sadece işletim sistemi önerin ben belki 3 seneye 4 GB RAM alırım anca.
Çalışan her şey işe yarar.
Her neyse...

Windows cephesinde bildiğimiz şeyler var. 32bit Windows 7 sorunsuz olur o Celeron'da.
Linux tarafında Linux Mint'in Xfce sürümü eski bilgisayarlar için:
Zorin OS'un yine eski/düşükler için olan Lite modeli:
ve Pepermint OS
"Peppermint note our minimum system requirements.
  • 1 GB of RAM
  • Processor based on Intel x86 architecture
  • 10GB of available disk space"

Çalışan her şey işe yarar.
Her neyse...

Windows cephesinde bildiğimiz şeyler var. 32 Bit Windows 7 sorunsuz olur o Celeron'da.
Linux tarafında Linux Mint'in Xfce sürümü eski bilgisayarlar için:
Zorin OS'un yine eski/düşükler için olan Lite modeli:
Ve pepermint OS.
"Peppermint Note our minimum System requirements.
  • 1 GB of RAM.
  • Processor based on Intel X86 architecture.
  • 10GB of available disk space"

32 Bit işletim sistemlerinde driver sorunları yaşıyorum. Ve bu Linux dağıtımları ne kadar hızlı olsa da pek şık gelmedi ve bir de Windows yanına kurabileceğim bir şey istiyorum. Ubuntu 18.04 kasmaz ve oldukça kullanılabilir derseniz onu yüklerim.

32 Bit işletim sistemlerinde driver sorunları yaşıyorum. Ve bu Linux dağıtımları ne kadar hızlı olsa da pek şık gelmedi ve bir de Windows yanına kurabileceğim bir şey istiyorum. Ubuntu 18.04 kasmaz ve oldukça kullanılabilir derseniz onu yüklerim.
64 bit Windows kurun o zaman, x86 olunca RAM açısından 200 MB kadar rahatlatıyor.
Düz normal Linux sürümleri işlemcide zorlanmaz ama RAM düşük.
Hafif bir Linux sürümü kullanmanız gerekli, onlara da yine ek program indirip kuruluyor, tıpkı Android tablet/telefonlar gibi.

64 Bit Windows kurun o zaman, X86 olunca RAM açısından 200 MB kadar rahatlatıyor.
Düz normal Linux sürümleri işlemcide zorlanmaz ama RAM düşük.
Hafif bir Linux sürümü kullanmanız gerekli, onlara da yine ek program indirip kuruluyor, tıpkı Android tablet/telefonlar gibi.

Tamam ek program kurulabildiğini biliyorumda buna MC bedrock ve MC Java yüklenir mi ekran kaydedici yüklenir mi o var bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı