Q9550 sisteme işletim sistemi önerisi

Ryoes

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Q9550 sistemim için işletim sistemi önermenizi istiyorum. Şu an Windows 10 kullanıyorum ama tahmin edebileceğiniz üzere yavaş çünkü HDD kullanıyorum Windows 8.1'in de desteği bitmek üzere olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. (Bilgisayarı oyun oynamak için kullanıyorum.)

Sistem:
4 GB RAM.
GT730 DDR3.
Intel Core Quad Q9550.
250 GB HDD 7200RPM.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerini sahibindenden hızlı satılması için olduğundan biraz daha düşüğe koyup 8'e yükseltebilirsin hocam veya 2.el SSD alabilirsin. Benim tavsiyem ikisini de yapman, cebinden maksimum 400-450 TL çıkacaktır. Sistemin de olduğundan daha hızlı olacaktır.

Windows 7 en performanslı işletim sistemi. Ayrıca her donanım kendi yılındaki işletim sistemiyle daha stabil çalışır. HDD'niz varsa Windows 7 kullanın.

Destek bitmesi çok abartılıyor. O kadar kötü bir şey değil. Sorun yapmayın.

Hocam haklısınız ama benim oynadığım oyunların bazıları Windows 7 desteklememekte.

Düşük kalacaktır. Windows 8.1'i tavsiye edecektim ama arkadaş desteği bitik bir işletim sistemi kullanmak istemiyor herhalde.

Hocam bir de Windows 8.1 severim aslında aama arama çubuğu çok yavaş açılıyor o benim biraz gıcığıma kaçıyor.

Hocam haklısınız ama benim oynadığım oyunların bazıları Windows 7 desteklememekte.

Hocam bir de Windows 8.1 severim aslında aama arama çubuğu çok yavaş açılıyor o benim biraz gıcığıma kaçıyor.

Bence 8.1 kullanabilirsiniz. Windows programlarının şu ana kadar işime yaradığını görmedim, hepsi devre dışı.

Yeni konular

Geri
Yukarı