Nakil aldırmalı mıyım?

Okulunuzu değiştirmenin mantıklı olacağını düşünüyorum, ama sorunu nakil aldırmadan önce müdür ve rehber öğretmenleriyle de konuşabilirsiniz. Ancak bu durumda nakil daha mantıklı duruyor.

Ben de fen lisesindeyim ve genelde şu an tüm liseler OBP konusunda dikkatli sınav notuna bakmaksızın sözlü notları yüksek veriliyor ki yarışılan özel okullardan geride kalınmasın. Bu durumdan dolayı çözüm için nakil daha mantıklı duruyor.

Demek ki her lisede aynı olmuyor. Benim okuduğum lisede hpcalar sözlüye genelde yazılının bir tık üstünü verirdi hatta sevmediği öğrencilere düşük puan verirdi.

Demek ki her lisede aynı olmuyor. Benim okuduğum lisede hpcalar sözlüye genelde yazılının bir tık üstünü verirdi hatta sevmediği öğrencilere düşük puan verirdi.
Bu durumda idarenin aldığı kararlar ve okulun ideolojisi devreye giriyor aslında. Benim okuduğum lisede sınavlar zor yapılır bunu hocalar kabul eder. Ancak sözlü konusunda müdür beyin kesin talimatı vardır ki sözlüler yüksek yüksek verilir genelde çoğumuzun tüm sözlüleri yüz oluyor.

Bu durumda idarenin aldığı kararlar ve okulun ideolojisi devreye giriyor aslında. Benim okuduğum lisede sınavlar zor yapılır bunu hocalar kabul eder. Ancak sözlü konusunda müdür beyin kesin talimatı vardır ki sözlüler yüksek yükse verilir genelde çoğumuzun tüm sözlüleri yüz oluyor.

Bizim okul müdürümüz oldukça geri kafalıydı. Sana şöyle bir şey diyeyim mi, mezun olduğum fen lisesinde bir ara kızla erkeğin aynı sırada oturabilir mi diye tartışılıyordu.

Bizim okul müdürümüz oldukça geri kafalıydı. Sana şöyle bir şey diyeyim mi, mezun olduğum fen lisesinde bir ara kızla erkeğin aynı sırada oturabilir mi diye tartışılıyordu.
Gerçekten komik bir durum, bilim yuvaları olması gereken yerlerin bu halde olması. Bu konuda diyecek bir şeyim yok. Okulumuza geziye gelen okullarda bu şekilde ayrımlar ile karşılaşıyoruz bazen ve bu durum bizi üzüyor.

Gerçekten komik bir durum, bilim yuvaları olması gereken yerlerin bu halde olması. Bu konuda diyecek bir şeyim yok. Okulumuza geziye gelen okullarda bu şekilde ayrımlar ile karşılaşıyoruz bazen ve bu durum bizi üzüyor.

Sen benim dün yaladığım olayı biliyor musun, dün bir tane laptop dolandırıcısıyla konuşuyordum adi herif sadece telefon numaramı illegal dızdırılan datasında aratarak bütün sülalemin bilgilerine ulaştı. Sonra da tüm sülalemi arayarak küfretti. Koskoca Cumhurbaşkanı'nın bile tüm bilgilerine erişebiliyorlar. Bu ülkenin gerçekten çivisi çıkmış. Denetim yok ki ülkede.

Gençler olarak bir ayağımızın yurt dışında olması lazım ben bunu anladım, bu tür saçmalıklar Orta Doğu ülkesinde olur.

Sınıfın 1,2 ineği var NPC gibi takılan konuşamayan ama dersleri iyi olan tiplere hariç herkese böyle.

Sana bir de şöyle söykeyeyim ben de sessiz bir öğrenci olduğum için bir tane öğretmen yazılıma fazladan 10 puan vermişti. Ben bundan çok rahatsız olmuştum çünkü sınıf arkadaşlarımın puanı benden daha aşağıda kalmıştı. Bence, o NPC dediğin öğrencilere karşılı ön yargılı olmamalısın. Belki de onlar da bu durumdan rahatsızlardır.

Son düzenleme:
Merhaba şu an lise 9. sınıfım. Yüksek puanlı bir Anadolu lisesinde okuyorum. Bu seneye kadar ortalamam hep 95 üstü idi fakat bu sene 86 oldu tabii lise daha zor bu durumu geçiyorum ancak derse girmeyen ögretmen (1 kere bile girmedi) sözlü me 95 verdi, bunun yanı sıra matematik ve edebiyat dersi sozlulerim sınav ortalamasıyla aynı girildi. Mat sınav ortalamam 86 iken sözlülere 86 86 edebiyat 91 iken 91 91 girildi. Derslerde aktifim ve genellikle çok konuşan biri değilim. Bu arada bu notu giren öğretmenlerden aldiğim açıklama ise "zaten sınav ortalaman yüksek daha ne istiyorsun" tarzı bir cumle idi, siz olsanız ne yaparsınız. Ortalama artırmak için okul değiştirmek mantıklı mı?
YKS zamanı 90 ortalama ile sıralamanın 700lerden 1200lere kaymasıyla inciniyor insan biraz ama alışıyorsun zamanla.:/ Ortalama için okul değiştirmenin fayda zarar hesabını çok iyi yapmanı tavsiye ederim. Yüksek puanlı ve devamlı derece öğrencisi yetiştiren bir lisenin özellikle 12. sınıfta önemli etkileri olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı