Namazda dua okurken sureyi bilmeden yanlış okursak namaz kabul olur mu?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bazen Namazda dua okurken kelimeleri karıştırıyorum. Karıştırıyorum derken kelimeyi olduğu gibi söylüyorum, I, I, U, ü gibi harfler de hata yapıyorum. Doğrusu elhamdulillâhi olacak iken ben elhamdülillahi diyorum, ya da doğrusu sübhânekellâhümme olacak iken ben subhanekellahumme diyorum. Bu hatalarım yüzünden namaz sakatlanır mı? Bununla ilgili kesin bir bilgi bulamadım, bilgi sahibi birisi beni aydınlatırsa sevinirim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bazen Namazda dua okurken kelimeleri karıştırıyorum. Karıştırıyorum derken kelimeyi olduğu gibi söylüyorum, I, I, U, ü gibi harfler de hata yapıyorum. Doğrusu elhamdulillâhi olacak iken ben elhamdülillahi diyorum, ya da doğrusu sübhânekellâhümme olacak iken ben subhanekellahumme diyorum. Bu hatalarım yüzünden namaz sakatlanır mı? Bununla ilgili kesin bir bilgi bulamadım, bilgi sahibi birisi beni aydınlatırsa sevinirim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Namaz sonu sehiv secdesi yapsan iyi olur.

Kelimeyi yanlış söylediğini fark ettiğin zaman dur, doğrusundan devam et.

Mesela "elhamdulillâhi" dedin ve yanlış olduğunu fark ettiğinde, doğrusunu söyle ve öyle devam et.
Cami hocasına sormaya utanırım hocam.
YouTube'daki din hocalarının Instagram hesaplarına yazabilirsin.

Kelimeyi yanlış söylediğini fark ettiğin zaman dur, doğrusundan devam et.

Mesela "elhamdulillâhi" dedin ve yanlış olduğunu fark ettiğinde, doğrusunu söyle ve öyle devam et.

YouTube'daki din hocalarının Instagram hesaplarına yazabilirsin.
YouTube'da bir sürü hoca var, hangisine yazsam acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Utanılacak durum yok kanka olabilir böyle şeyler.
Namazını bitirdikten sonra tılsım geliyorsa namazın kabul olmuş demektir.

Ama emin olamıyorsan sehiv secdesi de yapabilirsin.

Geri
Yukarı