Nargile tadının gelmemesi

Konuya nargile içerken denk gelmem çok acayip.

Toprak lüle, pirinç döküm nargile takımı ve deri marpuç bunlar tat tutar. Bu kombinasyonu genelde anason tütünü içenler yoğun takıma yapışan kokuyla daha yoğun tat almak isteyenler kullanır ve değiştirilmez.

Kömür olarak One nation, mr. EDS veya coco pearls küp kömür öneririm hem uzun süre dayanıyor hem de daha az kül bırakıyor.

2 kömür kullanıyorum demişsin. 3 kömürle nargileyi yakmaya başla nargile açıldıktan sonra daha yoğun duman aldıkça kömürü 2ye düşür yoksa erken yanıyor. Tütünü folyoya değdirmemen doğru ama çok da mesafe bırakma küçük bir noktanın değmesi çok da sorun olmaz. Ve toprak lüle önermem çünkü haznesi çok geniş fazla tütün israf ettiriyor bence ve asıl sorun ısı yayılımı iyi olmadığı için nargile bitince tütünün üstü yanmış altı halen ıslak kalır onun için başlangıç olarak samsaris cam lüle ile başlayabilirsin veya almışken oblako gibi seramik sırlı lüle alırsın koku tutmaz ve farklı tütünler denersin. Suyu da biraz arttırıp veya düşürüp denemeler yap çok koyarsan zaten su boruya gelir olmadığını da anlarsın az koyarsan da çekişi iyi olmaz.

Konuya nargile içerken denk gelmem çok acayip.

Toprak lüle, pirinç döküm nargile takımı ve deri marpuç bunlar tat tutar. Bu kombinasyonu genelde anason tütünü içenler yoğun takıma yapışan kokuyla daha yoğun tat almak isteyenler kullanır ve değiştirilmez.

Kömür olarak One nation, mr. EDS veya coco pearls küp kömür öneririm hem uzun süre dayanıyor hem de daha az kül bırakıyor.

2 kömür kullanıyorum demişsin. 3 kömürle nargileyi yakmaya başla nargile açıldıktan sonra daha yoğun duman aldıkça kömürü 2ye düşür yoksa erken yanıyor. Tütünü folyoya değdirmemen doğru ama çok da mesafe bırakma küçük bir noktanın değmesi çok da sorun olmaz. Ve toprak lüle önermem çünkü haznesi çok geniş fazla tütün israf ettiriyor bence ve asıl sorun ısı yayılımı iyi olmadığı için nargile bitince tütünün üstü yanmış altı halen ıslak kalır onun için başlangıç olarak samsaris cam lüle ile başlayabilirsin veya almışken oblako gibi seramik sırlı lüle alırsın koku tutmaz ve farklı tütünler denersin. Suyu da biraz arttırıp veya düşürüp denemeler yap çok koyarsan zaten su boruya gelir olmadığını da anlarsın az koyarsan da çekişi iyi olmaz.
Hocam ama buradaki sorun yazdıklarınız değil ki, tat gelmiyor diyor kullanıcı.

Hocam ama buradaki sorun yazdıklarınız değil ki, tat gelmiyor diyor kullanıcı.
Evet hocam, arkadaş en iyi tütünlerden aldım diyor ve aldığı takımda iyi görünüyor. Doğru tekniklerde tat almaması tuhaf belki yönteminde sorun vardır diyerek kendi tekniğimi anlattım.

Son düzenleme:
Valla gayet normal yazdığınız şeyler. Duman geliyorsa mantıken tat da gelmesi lazım. Çok garip.

@goktug.59 Benim aklıma bir şey gelmedi, sizin aklınıza geldi mi?
Aklıma sadece toprak lüle ile folyo kombinasyonu geliyor. Ama bir şey daha var Kefo Bombus takımımda aldığım aromayı büyük tip nargile takımında da alamadım. Acaba nargile takımının da mı etkisi var?

Hocam olmazsa takımınızı, tütününüzü ve kömürünüzü alıp. Alışveriş yaptığınız tütüncüye uğrayın birde oradaki işten anlayanlara rica edip nargileyi yapmalarını isteyin. Eğer o kişide de aynı problem varsa sorununuz takımdan kaynaklanıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı