Nasıl arkadaş edinilebilir?

Hocam bana göre yaş farkı biraz etkilemez tabii sınırı vardır onda bir şey demem ama insanların kafası uyuşursa arkadaşta olur sorun olacağını sanmam.
Hocam aramızda yaş farkı var ama isterseniz dc de grup kurup konuşalım oyun falan oynayalım ne tür oyunlar oynarsınız?

Neredeyse hiç arkadaşım yok, senelerdir de böyle devam ediyor, ama artık bir değişim gerek.
Asosyal biriyim genelde evden çıkmam, insanlarla da ortak ilgi alanım yok, arkadaş edinmek için önerileriniz/tavsiyeleriniz var mı?
Arkadaş edinmek iğneye dayanmaktan bile daha kolay özellikle de internette.
Asıl mesele işin detayında.

Siz benden 1 yaş büyüksünüz o zaman 11 olmalısınız peki liseye geçtiğinizden beri ortama alışma zorluğumu yaşadınız ben kendimden biliyorum dediğim gibi yeni ortamda tökezlerim ama 9 sonunda daha 1 yıldır lisedeyim tüm okul ile neredeyse tanıştım çok zor değil okulun popüler elemanlarıyla takılın onların dostları gelir onlarla takılın birkaç ayda çözülecek iş aslında.

Şu an lisedesin önünde uzun bir zaman var üniversite var iş hayatı var zaman geçtikçe bulursun çevren olur bunları şimdi kafana takma boş ver.
Arkadaş edinmek kolay ama gerçek dostları bulmak asıl mesele zamanla çok iyi anlıyorsun bunu.
Hem bazen yalnızlıkda iyidir şu taraftan da bak olaya rahatsız eden yok sana karışan yok?

Nevşehir gibi köy mü şehir mi belli olmayan bi yerde yaşayan ve sadece 2 yaş büyük olan bir arkadaş olarak söylüyorum. Belediyenin illa ki ücretsiz kursları vardır. Arkdadaş için değil kendin için enstürman öğren dövüş kursuna yazıl yazılım vs. kontenjanının yettiği tüm kurslara yazıl. Tahminimce çalışkan ya da meşgul birisi değilsin, aslında istesen 3 kursu bile rahatça ilerletecek vaktin vardır. GYMe yazıl kesinlikle. Farkettiysen hepsi kendini geliştireceğin şeyler. Kendini gerçekten enstürmana, dövüşe, spora vs. verdiğinde emin ol özgüvenin ve bilişsel kapasiten artacak, arkadaş ihtiyacın kalmayacak. Ama gerek istemesen de içinde bulunacak olduğun sosyal ortam gerek kendine ekleyeceğin değer ile hiç istemesen bile 4-5 arkadaş edineceksin bu ortamlarda. Loser olduğunu düşünüyosan önce bütün ezikliğini kabullen, sonra da bunun üzerine gitmeye çalış. Bunların hepsini deneyip hiçbirini başaramasan bile başladığın nokta ile bıraktığın nokta arasında dağlar kadar fark olacak. 3 Enstürman çalan, 100 bench basmış ve dövüş kursuna yazılmayı düşünen biri olarak söylüyorum. Salona gittiğimde başımı eğip yürüsem en az 3 kişi kanka naptın nasılsın diye geliyor. Tabi tam tersi olsa ben de ona gidiyorum, samimiyet karşılıklı.
Bu işe ne dersiniz hocam?

Geri
Yukarı