Nasıl bir bilgisayar toplanmalı?

T.arda06

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. Şimdi hikaye şöyle babamın bilgisayarcı dükkanı işleten bazı arkadaşları var. Ben sadece iki tanesine gittim ve bilmiyorum çok kararsız kaldım bu yüzden burada bir akıl almaya ve bu işlerden çok iyi anlayan birisine ihtiyacım var. Şimdi birisi bana Ryzen 3 3100 16 GB RAM 240 GB SSD ve RX 550 4 GB ekran kartlı bir sistem önerdi özellikle kasasını bir tık küçük bir şey istemiştim taşıması kolay olsun ve yer kaplamasın diye. Neyse bu sisteme adam sana 8000 TL olur dedi bende bir sorayım dönerim abi dedim. Diğerine gittiğimde net bir şey demedi bana sistem olarak ama 17.000 TL'nin altı seni kurtarmaz dedi. Çünkü bilgisayarı alınca bu bilgisayarda kodlama ve 3D modelleme öğrenmek istiyorum. Muhtemelen Blender ve oyun yapmaya da merakım olduğundan Unity ya da mümkünse Unreal Engine kullanmayı düşünüyorum. Unreal Engine 4 olur falan neyse. 2 ci adam bana i5 5.nesil işlemci 16 GB DDR4 RAM 4 GB ekran kartı dedi hepsi bu Ve bu sisteme 10 bin küsur dedi. Normalde bu da kurtarmaz dedi de zaten öğrenmek için alıyorum çok profesyonel bir şey yapma derdinde değilim şimdilik. Hatta öğrenmeye gayret edeceğim bile muamma. Ondan bir de size sormak istedim dostlar yardımcı olursanız sevinirim biraz uzun oldu hakkınızı helal edin.

i5 5. nesil bana az gibi geldi şu anda 13. nesil çıktı biraz geride ve 3D render almak için yetersiz gibime geliyor.

Öncelikle selamünaleyküm. Şimdi hikaye şöyle babamın bilgisayarcı dükkanı işleten bazı arkadaşları var. Ben sadece iki tanesine gittim ve bilmiyorum çok kararsız kaldım bu yüzden burada bir akıl almaya ve bu işlerden çok iyi anlayan birisine ihtiyacım var. Şimdi birisi bana Ryzen 3 3100 16 GB RAM 240 GB SSD ve RX 550 4 GB ekran kartlı bir sistem önerdi özellikle kasasını bir tık küçük bir şey istemiştim taşıması kolay olsun ve yer kaplamasın diye. Neyse bu sisteme adam sana 8000 TL olur dedi bende bir sorayım dönerim abi dedim. Diğerine gittiğimde net bir şey demedi bana sistem olarak ama 17.000 TL'nin altı seni kurtarmaz dedi. Çünkü bilgisayarı alınca bu bilgisayarda kodlama ve 3D modelleme öğrenmek istiyorum. Muhtemelen Blender ve oyun yapmaya da merakım olduğundan Unity ya da mümkünse Unreal Engine kullanmayı düşünüyorum. Unreal Engine 4 olur falan neyse. 2 ci adam bana i5 5.nesil işlemci 16 GB DDR4 RAM 4 GB ekran kartı dedi hepsi bu Ve bu sisteme 10 bin küsur dedi. Normalde bu da kurtarmaz dedi de zaten öğrenmek için alıyorum çok profesyonel bir şey yapma derdinde değilim şimdilik. Hatta öğrenmeye gayret edeceğim bile muamma. Ondan bir de size sormak istedim dostlar yardımcı olursanız sevinirim biraz uzun oldu hakkınızı helal edin.
i5 5. nesil masaüstü için yok. i7 nin çok üst düzey işlemcileri var sadece 1 ya da 2 model miydi neydi.

Öncelikle selamünaleyküm. Şimdi hikaye şöyle babamın bilgisayarcı dükkanı işleten bazı arkadaşları var.

Biz ona "babamın bilgisayardan anlamayan kazıkçı arkadaşları var" diyelim. Çünkü fosil donanımları fahiş fiyata itelemeye çalışıyorlar sana.

Ryzen 3100, 16 GB RAM ve RX 550'nin 8K ettiği nerede görülmüş. Turbox bile daha insaflı PC satıyor.

Önemli olan bilgisayarcıların size ne dediği ne önerdiği değil, önce size yardımcı olabilmemiz için konuya açıklık getirin. Misal bütçeniz nedir, kaça kadar zorlayabilirsiniz ? İlla gidip görerek mi almanız gerekiyor yoksa internet üzerinden sipariş vererek alabilir misiniz ? Gerisini burda yardımcı olarak hallederiz, illa bilgisayarcıdan almak isterim dersende biz sana neler allırsan iyi olur söyleriz fiyatını atarız sende gider bilgisarcılarına sorarsın, onlar ne kadara toplayacak diye.

Hocam Max bütçeyi belirtin sistem önerelim size yüksek fiyat biçmişler.

Dost kazığı. Ben rx570 2600 sistemimi 9000 e satmaya çalışıyorum bir yandan diyorum acaba piyasanın çok mu üstünde satıyorum neler neler varmış meğer.

Yeni konular

Geri
Yukarı