Nasıl bir hava akışı sağlamalı?

Dryondaime

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Nöbette doktor, nöbet dışında oyuncu :)
Herkese selam. Halihazırda Corsair 750D airflow Edition kasada, 2 adet önde intake, 1 adet arkada exhaust olmak üzere 3 adet ML140 Pro kasa fanı, üstte ise Arctic Liquid Freezer 360 mm AiO kullanıyorum. AiO fanları montaj gereği yukarı-dışarı hava üflüyor. Kasanın altında ise 2x120 Mm'lik boşta yerim daha var.

140'lık seti RGB'ye çevirmek istiyorum. Tavsiye edeceğiniz model var mı? ML140 Pro'ların CFM değeri oldukça iyiydi ve orta-düşük hızda ciddi sessizdi. Kesinlikle sesli bir fan olmamalı.

Ayrıca alt tarafa fan takmak gereksiz bir fantezi mi olur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasamın içinde 10 tane fan kullanıyorum şu an. Ekran kartınızın fanları aşağıya bakıyorsa yani ekran kartı havayı aşağıdan içine doğru çekiyorsa aşağıya fan takmak ekran kartına destek çıkıyor. Ancak tozlanmayı da artıran bir faktör olduğunu da unutmamak gerek.

Havanın ön taraftan girip üstteki fanlar ve egzoz fanları sayeseinde dışarı atılması gerekiyor.

Alt tarafa fan takmak biraz fanteziye kaçar bence.

Hocam elimde fazla fan varken takıyordum ancak sesli bir fandı iptal etmiştim bir süre sonra. Amacım ekran kartının sıcaklığını olumlu yönde etkilemek. Yoksa ön taraftakiler içeri alırken, arka ve üstler hava atıyor şu an zaten.
Kasamın içinde 10 tane fan kullanıyorum şu an. Ekran kartınızın fanları aşağıya bakıyorsa yani ekran kartı havayı aşağıdan içine doğru çekiyorsa aşağıya fan takmak ekran kartına destek çıkıyor. Ancak tozlanmayı da artıran bir faktör olduğunu da unutmamak gerek.

Evet kastettiğim de bu aslında. Tam anlatamadım sanırım. Ekran kartımın fanları alta bakıyor, yani aşağıdan gelecek bir havanın biraz faydası olabilir. Tozlanma için kasanın dışına filtre vs DIY uygulayabilirim.

Fan ne önerebilirsiniz peki?

Hocam elimde fazla fan varken takıyordum ancak sesli bir fandı iptal etmiştim bir süre sonra. Amacım ekran kartının sıcaklığını olumlu yönde etkilemek. Yoksa ön taraftakiler içeri alırken, arka ve üstler hava atıyor şu an zaten.

Evet kastettiğim de bu aslında. Tam anlatamadım sanırım. Ekran kartımın fanları alta bakıyor, yani aşağıdan gelecek bir havanın biraz faydası olabilir. Tozlanma için kasanın dışına filtre vs dıy uygulayabilirim.

Fan ne önerebilirsiniz peki?

Bende kasa içinde gelen Corsair LL120 fanlar var. Memnunum genelde zaten düşük devirlerde çalışıyor. Statik basınç konusunda da RGB'den feragat ederek Akasa Viper s aldım. Onlar da sessiz sayılabilir ancak Corsair kadar değil. Yüksek basınçtan dolayı hava sesi çıkartıyor. RGB isterseniz ve halihazırda Corsair kullanıyorsanız Corsair devam derim ben size. iCUE üstünden güzel görüntüler oluşturabilirsiniz kasanızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı