Nasıl bir şekilde futbol kariyerine başlayabilirim?

• Konuyu başlatan ehbk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 678

ehbk

Hectopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar hepinize merhaba, size bir konu hakkında değinmek istiyorum. İllaki bilen birileri vardır forumda. Benim çocukluktan beri bir futbol sevgim vardı, belediye okuluna falan girdim(tabii o zamanlar küçüktüm çalışmadım) olmadı bıraktım. Sonra şehirdeki Galatasaray futbol okuluna girdim, neredeyse 5 yaş büyüklerle aynı gruptaydım ama yine de tutunamadım çok çabuk yorulduğumdan. Tabi bir de göz bozuklukları başladı, miyopum var, 1 senedir de gitmedim doktora haftaya gitmeyi düşünüyorum ama 2 gibi bir derecesi var. Hep lazer gibi bir tedaviyle kalıcı kurtulmak istemişimdir bu dertten. Bu arada 2006'lıyım.

Bu yaşıma kadar çok az şeyle ilgilendim. Hayatım sadece futbol, bilgisayar (her ne kadar iyi bilgisayar alamasam da) ve ders (nefret etsem de) üçgeninde dönüp dolandı. Artık az çok akıllandım ve bir şekilde başlamak istiyorum. Geç yaşta başlayanları gördükçe cesaretleniyorum, sonra Türkiye'de olduğum aklıma geliyor ve hüzünleniyorum. Abilerim dostlarım bana rehber olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 21 yaşındayım, 8 yaşından beri lisanslı top oynarım,prof değil ama oynarım. Ufakken elime minik bir şans geçmişti,onuda çocuk aklıyla tepmiştim,hala daha oynuyorum. Hayatım sen gibiydi futbol ders ve bilgisayardı. Günde 3 antrenman çıkartırdım bacak kadarken. 12 de okul takımı antrenmanı 3 de atletizm antrenmanı, 7 de de oynadığım kulübün antrenmanına giderdim,bayağı severdim. Neyse kısa kesiyim benim arkadşaım u13 de fenerbahçede oynadı, FB TV'de bir maçını izliyordum,hatta kendisi kornerden gol atmıştı,neyse ben bu çocuğu senelerdir gözlemliyorum,fenerden düştü,fenerbahçenin bir alt takımı vardı orda oynadı,sonra galatasaray çağırdı gitti fatih terimle anlaşma yaptı,ilk antrenmanda bileğini kırdı geri yolladılar. Önce nasip olacak,sonra da elinden tutan biri olmalı. Elinden tutan biri yoksa çok ama çok yetenekli olmalısın bu işten sağlam ekmek yemek için Türkiye'de. Çalışmalarına devam et, pes etme,ama dediğim gibi işin çok zor,hayatında başarılar diliyorum.

Hocam 21 yaşındayım, 8 yaşından beri lisanslı top oynarım,prof değil ama oynarım. Ufakken elime minik bir şans geçmişti,onuda çocuk aklıyla tepmiştim,hala daha oynuyorum. Hayatım sen gibiydi futbol ders ve bilgisayardı. Günde 3 antrenman çıkartırdım bacak kadarken. 12 de okul takımı antrenmanı 3 de atletizm antrenmanı, 7 de de oynadığım kulübün antrenmanına giderdim,bayağı severdim. Neyse kısa kesiyim benim arkadşaım u13 de fenerbahçede oynadı, FB TV'de bir maçını izliyordum,hatta kendisi kornerden gol atmıştı,neyse ben bu çocuğu senelerdir gözlemliyorum,fenerden düştü,fenerbahçenin bir alt takımı vardı orda oynadı,sonra galatasaray çağırdı gitti fatih terimle anlaşma yaptı,ilk antrenmanda bileğini kırdı geri yolladılar. Önce nasip olacak,sonra da elinden tutan biri olmalı. Elinden tutan biri yoksa çok ama çok yetenekli olmalısın bu işten sağlam ekmek yemek için Türkiye'de. Çalışmalarına devam et, pes etme,ama dediğim gibi işin çok zor,hayatında başarılar diliyorum.
İsmi nedir acep?

Başlayabilsem devamının geleceğine çok inanıyorum fakat nasıl ilk başta ne yapmam lazım bir kulübe katılmam için ve bu yaşta alırlar mı sence?

He şunu da söyliyim,arkadaş şu an eti miydi neydi orda oynuyor. Hayatına kurtardı az çok. 23 yaşında kenarda bir ev parası var biriktirmeye devam ediyor,maddi durumu gayet iyi.
Başlayabilsem devamının geleceğine çok inanıyorum fakat nasıl ilk başta ne yapmam lazım bir kulübe katılmam için ve bu yaşta alırlar mı sence?
Kardeşim yetenekliysen asıl o yaşta alırlar,mevkin ne?

He şunu da söyleyeyim, arkadaş şu an eti miydi neydi orada oynuyor. Hayatına kurtardı az çok. 23 yaşında kenarda bir ev parası var biriktirmeye devam ediyor, maddi durumu gayet iyi.

Kardeşim yetenekliysen asıl o yaşta alırlar, mevkin ne?

Komik olabilir fakat daha mevkimi bile bilmiyorum :D ama genelde ofansif orta sahada oynarım. Kendimi ıniesta'ya çok benzetiyorum, hız dribling yeterli seviyede, defansif durumu fiziksel durum vs. kötü fakat zeka ile öne geçen bir oyuncu. Fizik aslında sonradan çalışıp olabilir bir şey.

Ayrıca sert şut da vururum, fakat son zamanlarda topa vururken yamuk gittiğini gördüm bayağıdır vurmadığın sanırım.

Dostum mesela benim boyum şu an 1.70 falan. Mevkim stoper,sıçramam çok kuvvetli ,rakibimin boyu fark etmeksizin kafa topuna çıkabiliyorum. Ama ben beni tanımayan bir yere gidip desem ki oynamak istiyorum,adam önce mevkin ne der,stoperi duyunca işine bak hocam der. Ofansifsen fiziğin çok çok da önemli değil,fiziksel durumun zamanla inanılmaz gelişler, arkadaşım günde çift antrenman yapıyordu,içinde fitness da vardı hafif,inanılmaz fit bir fizeğe sahip oluyorsun.

Dostum mesela benim boyum şu an 1.70 falan. Mevkim stoper, sıçramam çok kuvvetli, rakibimin boyu fark etmeksizin kafa topuna çıkabiliyorum. Ama ben beni tanımayan bir yere gidip desem ki oynamak istiyorum, adam önce mevkin ne der, stoperi duyunca işine bak hocam der. Ofansifsen fiziğin çok çok da önemli değil, fiziksel durumun zamanla inanılmaz gelişler, arkadaşım günde çift antrenman yapıyordu, içinde fitness da vardı hafif, inanılmaz fit bir fizeğe sahip oluyorsun.

Hocam son bir soru soracağım nasıl beni alabilecek bir kulüp bulabilirim, onlara nasıl ulaşabilirim? Yaşadığım şehir Antalya

Kardeşim yani ben ufak şehirde oturuyorum,zonguldaktayım. İşte taa ufacıkken yaz futbolu mu ne varmış,dedem elimden tuttu götürdü beni, paraylaydı işte,yazın sonunda seçip alıyorlardı beni öyle aldılar,burdaki arkadaşımda nasıl gitti diye soracak olursan. Bizim burda bir takım gibi bir şey vardı,adı FİTEM idi,bu fitem zonguldaktaki bütün iyi oyuncuları toplardı,sanırım büyük bir üne sahipti,daha sonra bu oyuncuları il dışına yollarlardı,oraya seçildik biz,ben haytalık ettim, bizim arkadaşı fenerbahçe aldı,ardında 3 sene modafende oynadı. Sonra kulüple anlaşamadı buraya geldi,zonguldak gibi bir şehirde adamlar arkadaşıma 20 bin peşin verdiler şaka gibi. Bir sezon oynadı,eski takımı modafen tekrar bunu çağırdı,adamlar arkadaşıma 20 bin,arkadaşımın 1 sezon top oynadığı takıma 10 bin para verip aldılar,daha sonra işte yine anlaşmazlıklar falan Şu an etisporda. Şimdi baktım TFF'den 1999 doğumluymuş. Yani dediğin kadar yetenekliysen aklıma direkt antalyaspor geliyor,dayan kapılarına sana şans versinler. Alt yapı olarak sanırım eskişehir falan çok iyiydi.

Geri
Yukarı