Nasıl borsaya başlanır?

Dogan Gunes 34

Femtopat
Daha fazla  
Yaşım 14. Babam bana eğer borsaya baslarsam yatırım yaparsam veya hisse alıp satarsam yardımcı olacağını söyledi. Sizce nasıl yapmalıyım veya nerede yapmalıyım, kısaca borsa hakkında bilgi verir misiniz?

Yaşım 14. Babam bana eğer borsaya baslarsam yatırım yaparsam veya hisse alıp satarsam yardımcı olacağını söyledi. Sizce nasıl yapmalıyım veya nerede yapmalıyım, kısaca borsa hakkında bilgi verir misiniz?
Ekonomi forumlari daha yararli olacaktir. Ya da finansal okur yazarlik kurslari alman iyi olur. Ciddi bir konu zira.

Yaşım 14. babam bana eğer borsaya baslarsam yatırım yaparsam veya hisse alıp satarsam yardımcı olacağını söyledi. Sizce nasıl yapmalıyım veya nerede yapmalıyım, kısaca borsa hakkında bilgi verir misiniz?

Halka arz dene. Garanti yükseliyor zaten. Düşünce satarsın. Böylece borsa takip etme alışkanlığı kazanırsın. Midas gibi uygulamalar var ama her halka arz gelmiyor. Ayrıca yaşın tutmuyor. Bu yüzden banka veya borsa uygulamaları için babanın izni vs. gerekir. Baban yardımcı olur

@Dogan Gunes 34 Instagram'da sayfaların paylaştığı fenomen hisseler yerine köklü hisselerden alman daha iyi olur. Bilançolarına bakıp karar verirsin. Tabii ki de uzun vadeli hisse almanı öneririm. Al-sat yapmak üzer insanı.

Halka arz dene. Garanti yükseliyor zaten. Düşünce satarsın. Böylece borsa takip etme alışkanlığı kazanırsın. Midas gibi uygulamalar var ama her halka arz gelmiyor. Ayrıca yaşın tutmuyor. Bu yüzden banka veya borsa uygulamaları için babanın izni vs. gerekir. Baban yardımcı olur
Kral ben halka arz giriyorum hep,ama ne zaman satmam gerektiğini bilmiyorum.Onu nasıl bilicem?

Kral ben halka arz giriyorum hep,ama ne zaman satmam gerektiğini bilmiyorum.Onu nasıl bilicem?
1 ay falan tavan gitmez maksimum 15-16 gün tavan gider. Genelde cuma günleri satış olur o günler düşebilir. Teknolojiler uzun gidiyor genelde. Sağlam şirketse uzun süre gider. YTD.

İstanbul borsasında işlem yapmayı planlıyorsan hiç girişmemen daha mantıklı olacaktır.Halka arzların tek amacı şirketlerin batıyor oluşu. Şirketler borçlarını ödemek için listeleniyor İstanbul Borsasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı