Nasıl coin alınır ve satılır?

Bunun için yine bir borsa hesabına ihtiyacınız var. Büyük miktar ve uzun vadeli yapacaksanız Ledger veya Trezor alabilirsin. TrustWallet gibi bir cüzdan uygulaması da kullanabilirsin izole bir cüzdan istersen.
Üzmeyecek rakamlarla orta vadeli ufak yatırımlar yapmak istiyorum. Genelde videolarda hep "Hızlı Al-Sat" yapmayı gösteriyorlardı ancak geçen bir videoya denk geldiğimde adamın kendi cüzdanı vardı orada hangi coinlere sahip olduğu ve miktarları yazıyordu. İstediğim sadelik tam öyle bir şey bizim kafa eski biraz hala döviz mantığı ile çalışıyor :D Fakat aklıma yatmayan kısmı bu coinleri istenen anda TL'ye çevirip banka hesabına aktarmak mümkün müdür? Okuduğum bir yerde diğer alıcı ile eşleşmeden coin satmanın mümkün olmadığı yazıyordu.

Üzmeyecek rakamlarla orta vadeli ufak yatırımlar yapmak istiyorum. Genelde videolarda hep "hızlı al-sat" yapmayı gösteriyorlardı ancak geçen bir videoya denk geldiğimde adamın kendi cüzdanı vardı orada hangi coinlere sahip olduğu ve miktarları yazıyordu. İstediğim sadelik tam öyle bir şey bizim kafa eski biraz hala döviz mantığı ile çalışıyor :D fakat aklıma yatmayan kısmı bu coinleri istenen anda TL'ye çevirip banka hesabına aktarmak mümkün müdür? Okuduğum bir yerde diğer alıcı ile eşleşmeden coin satmanın mümkün olmadığı yazıyordu.

Mümkündür.

Piyasaya nereden girdiğinizi söyler misiniz? Bazı sitelerde yüksek komisyon varmış hatta yükselince satmayı kapatan siteler varmış. En güvenlisine nasıl karar vereceğiz?
Ben bu işleri bilmezken Paribu üstünden girdim. Attığım Twitch klibini izleyin.
Benim önerim öncelikle bir Paribu hesabı açın, hiç sorun yaşamadım oradan, sonrasında bir Binance hesabı açıp Paribu üstünden dolarları Binance' e yollamanız. Türk borsalarında fiyat dalgalanmaları gecikebiliyor. Uzun vadeli ve yüksek bir mebla ile girecekseniz Ledger veya Trezor Wallet alın en güvenlisi bu olur.
Paribu hesabını sadece banka hesabına çekim ve Binance hesabına para yatırmak amaçlı kullanacaksınız.

Ben bu işleri bilmezken Paribu üstünden girdim. Attığım Twitch klibini izleyin.
Benim önerim öncelikle bir Paribu hesabı açın, hiç sorun yaşamadım oradan, sonrasında bir Binance hesabı açıp Paribu üstünden dolarları Binance'e yollamanız. Türk borsalarında fiyat dalgalanmaları gecikebiliyor. Uzun vadeli ve yüksek bir MEB'la ile girecekseniz Ledger veya Trezor Wallet alın en güvenlisi bu olur.
Paribu hesabını sadece banka hesabına çekim ve Binance hesabına para yatırmak amaçlı kullanacaksınız.

Peki -sanırım 20 gün önce falan olması lazım- başka bir forumda 380 TL'ye 10.000 dogecoin alan birisi vardı. Şu anda 10.000 dogecoin 4117 TL olarak gözüküyor yani bu kişi 3737 TL kar mı etti? Eğer öyleyse 20 günde 3737 TL kazanç hiç fena değil.

Peki -sanırım 20 gün önce falan olması lazım- başka bir forumda 380 TL'ye 10.000 dogecoin alan birisi vardı. Şu anda 10.000 dogecoin 4117 TL olarak gözüküyor yani bu kişi 3737 TL kar mı etti?
Evet parasını yaklaşık 10 a katladı. Fakat bu kadar kar beklemeyin. Bu sık olan birşey değil. Hatta bu kadar hacimi olan bir coinde ilk kez olan birşey. Beklentiniz bu kadar uçuk olmasın.

Evet parasını yaklaşık 10 a katladı. Fakat bu kadar kar beklemeyin. Bu sık olan birşey değil. Hatta bu kadar hacimi olan bir coinde ilk kez olan birşey. Beklentiniz bu kadar uçuk olmasın.
Benim beklentim bu kadar uçuk değil. Sadece meraktan soruyorum şimdi o kişi cidden coinini satıp banka hesabına parasını aktarabilmiş midir?

@0.618 Binance aracılığı ile 2000 XLM alıp Ledger Nano S ile saklamak istiyorum fakat coinleri satmak istediğimde tekrar walletten Binance'ye mi aktarmam gerek?
@0.618 Binance aracılığı ile 2000 XLM alıp Ledger Nano S ile saklamak istiyorum fakat coinleri satmak istediğimde tekrar walletten Binance'ye mi aktarmam gerek?
Binanceye kayıt oldum kimlik falan istedi dediklerini verdik bakalım sıkıntı çıkmaz herhalde :D

Son düzenleme:
Benim beklentim bu kadar uçuk değil. Sadece meraktan soruyorum şimdi o kişi cidden coinini satıp banka hesabına parasını aktarabilmiş midir?
Tabii. Bu yasal bir iş. Bunu kumar veya bet sitelerine benzetmeyin. :D

Binanceye kayıt oldum kimlik falan istedi dediklerini verdik bakalım sıkıntı çıkmaz herhalde :D
Kusura bakmayın de baglacını yanlış kullandığım için ban yemişim yazamadım. :D
Körü körüne bir coin almanı önermem. Biraz araştır. Çok sert hareketler yapıyor piyasa gördügün gibi dikkatli ve düştügünde üzülmeyeceğin miktarlarla girmeni öneririm.
Binance güvenilir ve yasal bir borsa, sorun çıkacağını sanmıyorum, bende verdim ve bu piyasada uşlem yapan herkes verdi. :)

Tabii. Bu yasal bir iş. Bunu kumar veya bet sitelerine benzetmeyin. :D

Kusura bakmayın de baglacını yanlış kullandığım için ban yemişim yazamadım. :D
Körü körüne bir coin almanı önermem. Biraz araştır. Çok sert hareketler yapıyor piyasa gördügün gibi dikkatli ve düştügünde üzülmeyeceğin miktarlarla girmeni öneririm.
Binance güvenilir ve yasal bir borsa, sorun çıkacağını sanmıyorum, bende verdim ve bu piyasada uşlem yapan herkes verdi. :)
Binance üzerinden üzmeyecek fiyatla denemek için bir miktar XRP ve XLM almıştım. XRP %40 civarında değerlenmiş aldığım fiyattan :D Şimdi Binance üzerinden XRP sat bölümünden miktarını girip direkt sat tuşuna basarsam param aynı oranda değerlenmiş olarak banka hesabıma mı yatacak yoksa birkaç işlem yapmam gerekiyor mu?
@0.618

Son düzenleme:
Binance üzerinden üzmeyecek fiyatla denemek için bir miktar XRP ve XLM almıştım. XRP %40 civarında değerlenmiş aldığım fiyattan :D Şimdi Binance üzerinden XRP sat bölümünden miktarını girip direkt sat tuşuna basarsam param aynı oranda değerlenmiş olarak banka hesabıma mı yatacak yoksa birkaç işlem yapmam gerekiyor mu?
@0.618
Paran aynı oranda değerlenmiş olacak evet. Banka hesabına yatırmak için Paribu veya BinanceTR gibi sitelerde kaydın olması gerekiyor, oraya aktarıp çekeceksin hesaba. Nasıl yatırdıysan öyle çekeceksin yani. Biraz geç oldu ama. :)

Geri
Yukarı