Nasıl daha ciddi olabilirim?

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Merhaba arkadaşlar. Ben genelde insanları güldürmek için şaka yapmayı seven bir insanım ve heyecanla konuşurum ama ağırbaşlı olmam gerektiği kanaatine vardım. Bunu nasıl sağlayabilirim? Yaşıma uygun şekilde olmak istiyorum.

Yaptığınız şakalar soğuk espiriler değilse, yerinde ve güzel şakalarsa o kadar da takmayın, doğal olun.

Fakat benim eskiden yaptığım gibi sürekli soğuk espiriler yapıyorsanız, bir süre sonra insan ilişkilerinde sorunlar başlıyor. Çünkü kafanız her dakika her duyduğu şeyde soğuk espiri arama moduna giriyor. Ciddi konular konuştuğunuz anda her şey felakete dönüşüyor. Bir nevi bağımlılık gibi düşünün.

Soğuk espiri yapan biriyseniz: Yaptığınız soğuk espiriler yüzünden insanlar sizden soğuyabiliyor kısaca. :)

Yaptığınız şakalar soğuk espiriler değilse, yerinde ve güzel şakalarsa o kadar da takmayın, doğal olun.

Fakat benim eskiden yaptığım gibi sürekli soğuk espiriler yapıyorsanız, bir süre sonra insan ilişkilerinde sorunlar başlıyor. Çünkü kafanız her dakika her duyduğu şeyde soğuk espiri arama moduna giriyor. Ciddi konular konuştuğunuz anda her şey felakete dönüşüyor. Bir nevi bağımlılık gibi düşünün.

Soğuk espiri yapan biriyseniz: Yaptığınız soğuk espiriler yüzünden insanlar sizden soğuyabiliyor kısaca. :)
Bazen bir lakap takıyorum mesela arkadaşımın isminin yanına bir futbolcu ismi ekliyorum sürekli söylüyorum bu sefer soğuyabiliyor bir daha lakap takmadım böyle düşündükten beri.

Bazen bir lakap takıyorum, mesela arkadaşımın isminin yanına bir futbolcu ismi ekliyorum ve bunu sürekli söylüyorum. Bu sefer soğuyabiliyor, bir daha lakap takmadım böyle düşündükten beri.
Lakap takacağınız kişiyi iyi seçmeniz de önemli. Örneğin ben bana lakap takılmasından hoşlanmam. 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı