Nasıl diksiyon kursuna gidebilirim?

Hocam bir şekilde parayı bulup doktora gitmeniz gerekiyor. Gerisi hallolur. Arkadaşların yazdığı gibi rehberlik hocasına söyleyin. O da yönlendirebilir bir doktora, parasal anlamda sıkıntı çektiğinizi de söylersiniz.

Okulumdaki rehberlik öğretmenine durumu anlatmak istiyorum ama anlatamıyorum çünkü çok fazla kekeliyorum konuşmam anlaşılmıyor rehberlik öğretmenim okula yeni geldi bu hafta.
Rehberlik öğretmeni anlayışlıdır. Derdinizi rahatça anlatabilirsiniz. Sizi dinler muhakkak.

Beni dinler de ama bir çözüm bulur mu?
Hocanın yanına gidip derdini bir kağıda yazabilirsin, umarım sağlığına kavuşursun.

Kağıda yazarsam bu sefer hoca yanlış anlamaz mı konuşuyorum ama çok fazla kekeliyorum.
Okulumdaki rehberlik öğretmenine durumu anlatmak istiyorum ama anlatamıyorum çünkü çok fazla kekeliyorum konuşmam anlaşılmıyor rehberlik öğretmenim okula yeni geldi bu hafta ne ben onu tanıyorum ne de o beni tanımıyor.
Çok fazla kekelediğim için konuşmam anlaşılmıyor.

Son düzenleme:
Hocam kekeme insanlarda bu sorun normaldir zaten, anlaşılmam diye kafaya takmanıza gerek yok. Gerekirse hocanız 2 ders öğretmenlerinizden izin alır. 1.30 saatte anlatırsınız derdiniz. Rehberlik hocasının yeni gelmesi bir anlam ifade etmez, hoca hocadır.

Bilemiyorum ama bence bulur. Bir danışın muhakkak.

Tamam danışacağım ama bana başka önerileriniz var mı mesela diksiyon kursuna gitmeli miyim?
Hocam kekeme insanlarda bu sorun normaldir zaten, anlaşılmam diye kafaya takmanıza gerek yok. Gerekirse hocanız 2 ders öğretmenlerinizden izin alır. 1.30 saatte anlatırsınız derdiniz. Rehberlik hocasının yeni gelmesi bir anlam ifade etmez, hoca hocadır.

Tamam danışacağım ama bana başka önerileriniz var mı mesela diksiyon kursuna gitmeli miyim?

Rehberlik hocana git. Oraya giderken çekinme onun işi insanları dinlemek ve sorunu çözmek. Eğer dediklerin hiç anlaşılmıyorsa kağıda yaz. Ne konuşcağını planyarak'da gidebilirsin.

Rehberlik hocanız donanımlı biriyse en iyi yolu gösterecektir. Dil ve konuşma terapistlerine yönlendirir sizi.

Rehberlik hocam okula yeni bu hafta geldi o yüzden daha tanımıyorum yani ne kadar donanımlı olduğunu bilmiyorum.
Rehberlik hocana git. Oraya giderken çekinme onun işi insanları dinlemek ve sorunu çözmek. Eğer dediklerin hiç anlaşılmıyorsa kağıda yaz. Ne konuşcağını Planyarak'da gidebilirsin.

Maallesef çok çekiniyorum peki konuşmamı nasıl planlayacağım söyler misin?

Geri
Yukarı