Nasıl disiplinli olunur?

Saat 11 de uyuyorum bazen 12 zaman harcadığım şeyler ise hep teknolojik aletler. Ne önerirsiniz uyuma kalkma saati olarak ve teknoloji bağımlıığı hakkında ne önerirsiniz?
Düzenli uyku önemli. Akıllı sattiniz varsa akıllı saatinizi ve telefon markanızı öğrenebilir miyim?

Oyun bağımlılığı varsa eğer ve ders çalışman gerekiyorsa şöyle yap.
Yemek yedikten sonra derse başla ve her çalıştığın saat sonu 15 dakika mola ver. Bu şekilde akşam kadar çalış. Saat 20:00'dan sonra keyfin neyi istiyorsa onu yap istediğin gibi takıl. İster film izle istersen oyun oyna. Oyun bağımlılığı gün içinde devam ediyorsa azaltmak için yöntemleri de söyleyebilirim. Tabii eğer istersen.

Oyundan ziyade onun dışında aşırı Reels izliyorum oyun oynasam günde en fazla 1.5 saat oynuyorum onun dışında hep Reels, YouTube ve Technopat.

Şu lanet mastürbasyon ve küfür alışkanlığım var. Onun dışında arkadaş ortamım küfürlü ve biraz terbiyesiz davranıyorlar. Şık giyiniyorum her okula gittiğimde ekran süremde günlük 6 saat en fazla.
Sosyal medyada gördüğüm her kötü haberde ailevi küfür ediyorum mesela birilerine. Bu alışkanlığı kırmak zor değil ama kolay da değil. Mastürbasyon bağımlılığından kurtulmayı da söyleyeyim. Daha önce 8 ay boyunca hiç yapmamıştım. Sonraki yıl tekrar başladım. Sonra tekrar bıraktım, tekrar başladım. Biz insanlara mastürbasyon yapmamızı sağlayan şeyler aslında kendi irademiz ve nefsimizdir. Cinsellik, Çıplaklık her türlü müstehcen ne görüntü varsa kaldır veya telefonunun hafızasından, sosyal medyalarından her yerden sil.

Şu lanet mastürbasyon ve küfür alışkanlığım var. Onun dışında arkadaş ortamım küfürlü ve biraz terbiyesiz davranıyorlar. Şık giyiniyorum her okula gittiğimde ekran süremde günlük 6 saat en fazla.
Mastürbasyon ve küfürden kurtulmak için ise her zaman son defa yapıyorum diyip yaptğınızı ve arkadaş ortamından geri kalmamak için küfür ettiğinizi düşündüm. Varsa VPN uygulamalarını silin, ekran sürenize kısıtlama getirip uymaya çalışın. Tenefüslerde küfürlü arkadaş ortamından kopup bir hobi bulun.

Sosyal medyada gördüğüm her kötü haberde ailevi küfür ediyorum mesela birilerine. Bu alışkanlığı kırmak zor değil ama kolay da değil. Mastürbasyon bağımlılığından kurtulmayı da söyleyeyim. Daha önce 8 ay boyunca hiç yapmamıştım. Sonraki yıl tekrar başladım. Sonra tekrar bıraktım, tekrar başladım. Biz insanlara mastürbasyon yapmamızı sağlayan şeyler aslında kendi irademiz ve nefsimizdir. Cinsellik, Çıplaklık her türlü müstehcen ne görüntü varsa kaldır veya telefonunun hafızasından, sosyal medyalarından her yerden sil.
Dini inancından dolayı bir vijdan rahatsızlığı duyuyorsan mesela yaptığın için. Tövbe etmeyi dene ama sonsuza kadar değil. Belirli bir zaman aralığı için. Bu yöntem işe yarıyor. Ama enerjini de başka şeylere yöneltmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı