Nasıl düzyazıya geçebilirim?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Lise 3'üm ve 1. sınıftan beri el yazısı kullanıyorum ama yazım çok çirkin. En son bir tane hocamın eğer yazını düzeltmezsen kağıdını okumam demesi üzerine( ki sanırım ilk sınavda yaptı bunu) yazımı düzeltmeye karar verdim lakin el yazımı güzelleştirmek zor olacağından onun yerine düzyazıya geçmeye karar verdim. Düzyazıya nasıl geçebilirim? İlk sınavlara kadar en azından geçiş yapmak istiyorum yani tahminen 2.5 ayım var.

Ben de 7. sınıfta düz yazıya geçmiştim.
Şöyle yapmıştım alfabeyi düz yazı ile yaklaşık 3,4 sayfa yazmıştım.
Artık düz yazıları yazabildiğimi anladığım zaman şiir hikaye gibi türleri yazıyordum deftere bakarak her ne kadar yavaş da olsa.
Yavaş yavaş tempolu bir biçimde arttırarak ilerlemiştim.
1-2 hafta içinde alışmıştım.

Eğer yazını düzeltmezsen kağıdını okumam

De ki o öğretmene sıkıyorsan okuma. Bellediğimin okulunda yazısı kötü olan kaç kişi vardır ve kaçına birden aynı şeyi söylüyordur Allah bilir. Göz korkutma amaçlı söylenen öğretmen zevzekliği. Öttüre öttüre okuyacak o kağıdı başka zaman sınav kağıdı resmi belge niteliğinde demesini biliyorlar resmi belgeyse seve seve okuyacaksın. Bu öğretmen kesin tüm sınıflara siz gördüğüm en kötü sınıfsınız cümlesini de kullanıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
De ki o öğretmene sıkıyorsan okuma. Bellediğimin okulunda yazısı kötü olan kaç kişi vardır ve kaçına birden aynı şeyi söylüyordur Allah bilir. Göz korkutma amaçlı söylenen öğretmen zevzekliği. Öttüre öttüre okuyacak o kağıdı başka zaman sınav kağıdı resmi belge niteliğinde demesini biliyorlar resmi belgeyse seve seve okuyacaksın. Bu öğretmen kesin tüm sınıflara siz gördüğüm en kötü sınıfsınız cümlesini de kullanıyordur.

Hayır ama şöyle bir durum oluştu:
Sanırım ilk sınavda cidden okumadı ve bundan emin olamadım çünkü kağıtları dağıtmadı, 2. sınavlardan sonra da:
Ön sayfadan( klasik soruların olduğu sayfa) puan bekleme, dedi. Ben de babamla konuşturdum onu bu kez oldu ama yazımı düzeltmemi söyledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı