Nasıl Fit Olurum ?

UlasBii

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle 16 yaşındayım, ortalama 1,80 boyundayım 62 kiloyum. Uzun ve zayıf olduğum için sıska duruyorum bu da beni rahatsız ediyor.
1)Nasıl ve ne kadar kilo almalıyım?
2)Bileklerim, kollarım, bacaklarım filan çok güçsüz evde spor yapmak istiyorum, spor salonu için para yetiştiremem aileme yük olmak istemiyorum, nasıl bir program takip etmeliyim ?

Kilo hakkında çok bilgi veremeyeceğim fazla bir bilgim yok ama aşırı zayıfta değilsin biraz daha kiloyla halledebilirsin çok yapılı olunca bana göre çok kötü duruyor :) Evde spor olarak en iyisi her sabah erken kalkıp şınav ve mekik çekebilirsin en yararlıları bunlar ayrı olarak dambıl alıp devam edebilirsin. Youtube'da çok fazla ve gerçekten iyi spor kanalları vardı oradan bakarak daha iyi şeyler yapabilirsin. İnşallah her şey gönlüne göre olur :)

Kilo hakkında çok bilgi veremeyeceğim fazla bir bilgim yok ama aşırı zayıfta değilsin biraz daha kiloyla halledebilirsin çok yapılı olunca bana göre çok kötü duruyor :) Evde spor olarak en iyisi her sabah erken kalkıp şınav ve mekik çekebilirsin en yararlıları bunlar ayrı olarak dambıl alıp devam edebilirsin. Youtube'da çok fazla ve gerçekten iyi spor kanalları vardı oradan bakarak daha iyi şeyler yapabilirsin. İnşallah her şey gönlüne göre olur :)
Teşekkür ederim :) zaten Genç ve Fit'in sitesindeki programı takip ediyordum sitedeki videolar açılmamaya başladı :(((( çözemedimde
P90x2'yi indir, sadece bir kaç alet lazım olacak onları temin etmen gerekiyor.
Deneyeceğim teşekkür ederim :)

Yaşın itibariyle fitness için spor salonuna gitmeni önermiyorum. Henüz gelişim çağında olduğun için BMI (Body Muscle Index) yani vücut kütle endeksini ayarını tutturmak senin için zor olabilir. Ki standartlara göre kg olarak çok eksiğin yok. Spor ile birlikte düzenli beslenme sana istediğini verecektir. Bir arkadaş P90x önermiş, onunla başlayabilirsin. Bol şans arkadaşım. Sormak istediğin bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin. İkinci kademe antrenörüm :)

Yaşın itibariyle fitness için spor salonuna gitmeni önermiyorum. Henüz gelişim çağında olduğun için BMI (Body Muscle Index) yani vücut kütle endeksini ayarını tutturmak senin için zor olabilir. Ki standartlara göre kg olarak çok eksiğin yok. Spor ile birlikte düzenli beslenme sana istediğini verecektir. Bir arkadaş P90x önermiş, onunla başlayabilirsin. Bol şans arkadaşım. Sormak istediğin bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin. İkinci kademe antrenörüm :)
Yaşı itibariyle neden önermiyorsunuz ki hocam?
Araştırmalara göre hafif yapılan ağırlık sporunun büyüme hormonu salgılatmasına bağlı boy uzamasını teşvik ettiği bildiriliyor. Özellikle squat egzersizinin. :) (Ancak ağırlık altına girilmeden yapılan fitness için konuşuluyor bu dediklerim.)

Yaşı itibariyle neden önermiyorsunuz ki hocam?
Araştırmalara göre hafif yapılan ağırlık sporunun büyüme hormonu salgılatmasına bağlı boy uzamasını teşvik ettiği bildiriliyor. Özellikle squat egzersizinin. :) (Ancak ağırlık altına girilmeden yapılan fitness için konuşuluyor bu dediklerim.)
Benim oğlum ya da yakından ilgilenebileceğim biri olsa idi gitmesini önerirdim hatta teşvik ederdim. Ama maalesef günümüzde bu bilince sahip antrenörler mevcut değil. Senin bu söylemiş olduğun şeyi bile çoğu antrenörün bilmediğine eminim. Gideceği salonda kiminle karşılacağını bilmediğim için önermemiştim. Bir ölçü alma töreni sonrasında eline bir program tutuşturacaklar ve sonra salacaklar çayıra :) Zaten önermiş olduğum P90x vücut ağırlığı ile yapılan bir program olduğu için arkadaşı yanlış yönlendirmiş olmadık :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı