Nasıl fitness yapılmalı?

Cyned

Decapat
Daha fazla  
Ben bu aralar spora daha doğrusu vücut geliştirmeye merak saldım ve geçen birkaç günden beri bazı rehber videoları izleyerek bir Full body antrenmanı yapıyorum fakat bunu evde yapmaya çalışıyorum 2 adet sorum olacak; olarak spor salonuna gitmeli miyim? Aşağıda yazdığım hareketleri 3 set yapıyorum sizce yeterli mi? Ve tavsiye ettiğiniz başka Full body hareketleri var mı?

• Chair squat 12X.
  • Half push-up 12X.
  • Lying pull down 12X.
  • Shoulder tap 12X.
  • Glute bridge 15X.
  • Crunch 12X.
  • Leg raise 12X.
  • Superman 12X.
  • Jumping jack 20X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir vücut istediğinize bağlı. Programı gördüğüm kadarı ile vücut ağırlığı ile yapacaksınız. Progressive overload olmadan vücut ağırlığıyla yapamazsınız. Diğer önemli hususta beslenme düzeninizi yazmamışsınız. Güzel bir gelişim istiyorsanız spor salonuna yazılıp 5x5 full body ağırlık antremanlarıyla başlamalı ve haftada en az 3 gün gitmelisiniz. Bunun yanında tabi beslenme düzenide oluşturmalısınız.

Ben bu aralar spora daha doğrusu vücut geliştirmeye merak saldım ve geçen birkaç günden beri bazı rehber videoları izleyerek bir Full body antrenmanı yapıyorum fakat bunu evde yapmaya çalışıyorum 2 adet sorum olacak; olarak spor salonuna gitmeli miyim? Aşağıda yazdığım hareketleri 3 set yapıyorum sizce yeterli mi? Ve tavsiye ettiğiniz başka Full body hareketleri var mı?

• Chair squat 12X.
  • Half push-up 12X.
  • Lying pull down 12X.
  • Shoulder tap 12X.
  • Glute bridge 15X.
  • Crunch 12X.
  • Leg raise 12X.
  • Superman 12X.
  • Jumping jack 20X.

Sporun %70'i beslenme %25 antrenman ve dinlenmedir. Kalistenik egzersiz yapıyorsun, bence bir salona gitmek ve hocalardan yardım almak senin için daha iyi olur. Ve supplement kullanmayı düşünüyor musun?

Nasıl bir vücut istediğinize bağlı. Programı gördüğüm kadarı ile vücut ağırlığı ile yapacaksınız. Progressive overload olmadan vücut ağırlığıyla yapamazsınız. Diğer önemli hususta beslenme düzeninizi yazmamışsınız. Güzel bir gelişim istiyorsanız spor salonuna yazılıp 5x5 Full body ağırlık antrenmanlarıyla başlamalı ve haftada en az 3 gün gitmelisiniz. Bunun yanında tabii beslenme düzeni de oluşturmalısınız.

Nasıl bir beslenme düzeni oluşturabilirim ve aşırı şekerli yiyecek ve tatlılar kötü bir etki eder mi?

Geri
Yukarı