Nasıl format atabilirim?

Dostum en basit şekilde ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>bu bilgisayarı sıfırla oradan başlayına tıkladıktan sonra her şeyi kaldır diyerek sorununu çözebilirsin.

Hepinize teşekkür ediyorum format atmaktan vazgeçtim sayenizde. İyi bayramlar. Ben nasıl yapacağımı soruyorum siz benim hatamı büyütüyorsunuz.

Yardım ediyorum, birbirimizi yanlış anladığımızı düşünüyorum. Uzatmanın anlamı yok.
Öncelikle format normal bir şekilde devam ederken karşınıza bir ekran gelecek. "Özel" kısmını seçerek ilerleyin. Windows'un kurulu olduğu diski bulup biçimlendire tıklayacaksınız. Sonra eskisi silinmiş olacak. Sonra ise sildiğiniz diski seçip devama basıp formatı başlatabilirsiniz. Bir sorununuz olursa yardım edebilirim.

Format USB'nizi Rufus ile hazırladığınızı varsayarak devam ediyorum. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Boot Menu'den Harddiski 1. sıraya alın. Sonra ise Hardisk Boot P. kısmından ok tuşlarıyla Windows USB'sini "+" tuşuyla 1. sıraya getirin. F10 + Enter ile çıkın. Sonrasında ise PC açılırken format başlayacaktır. Buradan sonra videoyu izleyin. Dikkat edin diski biçimlendirirken. Gidip yedeğiniz vb. varsa onu silmeyin.

Geri
Yukarı