Nasıl gece uyanık olunur?

Hocalarım evde 3'ü 1 arada var. Düz kahve var sanırım bilmiyorum. Bir de Türk kahvesi var. 3'ü 1 aradayı sayma zaten. Diğer ikisinden hangisini nasıl tüketeyim. Kahve alışkanlığım yok. Sütlü ve şekerli olmazsa hiç içmem ama hangi şekilde etkili olursa o şekilde içeceğim artık. Sıcak suya atıp olduğu gibi mi içeyim?
Hocam bende türk kahvesini sevmiyom. Çünkü tadı çok acı geliyor, misafirlikte nasıl içiyorlar anlamış değilim. İçine şeker koyun derim. Bir sefer deneyin..

Bilgisayarın varsa otur başına ayakta olduğun için aniden uyuyamazsın baktın çok sıkıldın gözün kapanıyor korku oyunu oynayan yayıncı YouTuber falan izle ben böyle yaparak sabahlıyorum.

Sabaha kadar bilgisayarla oynamamın ne anlamı var ki? En az dört saat ders çalışmalıyım. Bir iki saat dil çalışmalıyım. Bir saat kadar kitap okumalıyım. Yemek yeme, oda temizliği var. Bilgisayarla iki saat oynuyorum en fazla. Gece de bu kadar oynarım anca.

Biraz saçma gelecek ancak mastürbasyon yaparsanız bütün uykunuz kaçıyor yani ben öyle oluyorum :D.

Yapmak istemediğim bir şey. Ama yapınca da uyku bastırıyor bende ters etki demek ki.

Selam, gündüz uyuyup gece uyanmanın yolu var mıdır? Saat 12 ile 18 arası uyanık kalmak zorundayım (en azından çoğunlukla). Bu saatlerin dışında gündüz uyuyup gece hayatımı sürdürmemin yolu nedir? Gece rutin işlerimi yapmalıyım. Yabancı dil çalışmak, ders çalışmak, kitap okumak... Normalde sabah 5 akşam 8 yaşayan birisiyim. Bir de bunu denemek istiyorum. Hangisi bana uygun, hangisi benim için daha verimli bunu öğrenmek istiyorum. Ailemle fazla sürtüştüğüm için gündüz uyumam bu konuda daha avantajlı olur diye düşünüyorum. Bir süre deneyip her ikisinin de artı ve eksilerini ölçüp tartıp hayatıma onu uygulamaya çalışacağım. Saygılar.

Dereceli olarak deneyebilirsin bir gün 12 de yat sonraki gün 2 de yat sonraki 4 gün de yat.

Var. Gece geç yatacaksın gerekirse sabaha kadar uyumayacaksın uykun gelince yatıp öğlen 5 6 gibi uyanacaksın aynı döngüyü devam ettir sonra.

Dediğim gibi 12 ile 18 arası uyuyamam.

Ben Monster içiyordum bir aralar fakat önermem. Fazla uyanık tutmuyor ve sağlıksız. Kafanı kaldırıp yukarı dimdik 20 saniye falan bakmayı dene. İşe yaradığını söylüyorlar.

Sağ olun.

Selam, gündüz uyuyup gece uyanmanın yolu var mıdır? Saat 12 ile 18 arası uyanık kalmak zorundayım (en azından çoğunlukla). Bu saatlerin dışında gündüz uyuyup gece hayatımı sürdürmemin yolu nedir? Gece rutin işlerimi yapmalıyım. Yabancı dil çalışmak, ders çalışmak, kitap okumak... Normalde sabah 5 akşam 8 yaşayan birisiyim. Bir de bunu denemek istiyorum. Hangisi bana uygun, hangisi benim için daha verimli bunu öğrenmek istiyorum. Ailemle fazla sürtüştüğüm için gündüz uyumam bu konuda daha avantajlı olur diye düşünüyorum. Bir süre deneyip her ikisinin de artı ve eksilerini ölçüp tartıp hayatıma onu uygulamaya çalışacağım. Saygılar.

Hocam bu yaz başı uykucu düzene düşüp sabah 11-12'de kalktığımdan gece 2'ye kadar uyanık kaldığım oluyordu. Şu an gece 12'de uyuyup 8-9'da uyandığımdan çok sorun kalmadı fakat yine de çok kötü bir şey gece uyuyamamak. Hele hele Babanız benimki gibi gece azıcık ses çıkınca sopa alıp koşan biriyse asla ama asla gece uyumama mevzusunu önermem. Kahve içmek ve fazla uyumak gece uykusuz kalmanıza zaten rahatlıkla sağlar. Gece 2'de ders çalışsam hatta kuran okusam bile görse babam öldürür beni. Sizinkini pek bilmiyorum.

Hocam bu yaz başı uykucu düzene düşüp sabah 11-12'de kalktığımdan gece 2'ye kadar uyanık kaldığım oluyordu. Şu an gece 12'de uyuyup 8-9'da uyandığımdan çok sorun kalmadı fakat yine de çok kötü bir şey gece uyuyamamak. Hele hele babanız benimki gibi gece azıcık ses çıkınca sopa alıp koşan biriyse asla ama asla gece uyumama mevzusunu önermem. Kahve içmek ve fazla uyumak gece uykusuz kalmanıza zaten rahatlıkla sağlar. Gece 2'de ders çalışsam hatta kuran okusam bile görse babam öldürür beni. Sizinkini pek bilmiyorum.

Babam gece uyanık kalmama karşı çıkar. Yine de uykusu derindir. Ayrıca biraz anlayışla karşılayabilir. O anki durumuna göre. Zaten şu an yurt dışında.

Geri
Yukarı