Nasıl genel LoL bilgisi artırılır?

• Konuyu başlatan Ethal
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 921
Destek en çok oynadığım pozisyon. Orman da severim ama çok teferruatlı oluyor.
Hocam destek oynuyorsanız ADC'nizin sizi yönlendirmesini bekleyebilirsiniz. Eğer karşınızdaki rakip base atmışsa, genelde koridoru hızlı itmek için minyonlara vurabilirsiniz. Tabi minyon size pushluyorsa yani karşı rakip minyonları sizin minyonlardan daha fazla ise genelde adc de o sırada base atmayı deneyip koridorun üstünlüğünü sağlamaya çalışır. Yani adam size işaret eder zaten, minyonlara vur diyorsa vurun.

Pushlamak rakip minyonları öldürerek kendi minyonlarını rakip kuleye götürmektir. Mesela rakibin base attı sen hızlıca pushlayıp kendi minyonlarını rakip gelmeden karşı kuleye öldürüp rakibinin hem EXP hemde Altın almasına engel olcaksın.
Başka sorun var mıdır ?
Orman oynadığımda karşılaştığım bir problem var. Bütün koridorlardaki müttefikler ileride oynuyor ve gank atamıyorum. O sırada karşı ormana girip canavarları çalıyorum fakat karşı ormancı gank atıyor ve benden farm yapmama rağmen öne geçiyor. Counter gank işi biraz problemli. Bu durumu totemler ile görüş sağlayarak çözebileceğimi düşünüyorum. Sizin yorumunuz nedir?

Öyle oynayarak pushlamak falan filan öğrenilmez. E-Sporcuların, youtuberlerin bol bol videolarını izleyeceksin. Bol bol profesyonel maçlar izlemen gerekiyor.

Özellikle profesyonel maçları izlemeni çok tavsiye ederim. E-Sporcuların lane rehberleride faydalıdır. Youtuberlerin videoları genelde zevk için. Ama bol bol video izle.

Orman oynadığımda karşılaştığım bir problem var. Bütün koridorlardaki müttefikler ileride oynuyor ve gank atamıyorum. O sırada karşı ormana girip canavarları çalıyorum fakat karşı ormancı gank atıyor ve benden farm yapmama rağmen öne geçiyor. Counter gank işi biraz problemli. Bu durumu totemler ile görüş sağlayarak çözebileceğimi düşünüyorum. Sizin yorumunuz nedir?
Hocam takım arkadaşlarınıza nereye yakın oynadığınızı belirtebilirsiniz. Aynı şekilde rakip ormancının nerede olduğunu haritadan gösterebilirsiniz.

Oyunu iyi oynamak istiyorsan tek bir yol var bütün şampiyonlar hakkında tecrübe edineceksin hepsini en azından orta düzey kombolarını bilecek şekilde oynayabilirsen karşına geldiğinde de ne yapıp ne yapamayacağını anlar ona göre oynarsın bu çok önemli.

Hocam takım arkadaşlarınıza nereye yakın oynadığınızı belirtebilirsiniz. Aynı şekilde rakip ormancının nerede olduğunu haritadan gösterebilirsiniz.

Takımın ilgisizliği yüzünden sinirlenip batı Avrupa sunucusuna geçtim. İlgi alaka biraz arttı. Umarım haritaya bakan takımlar denk gelir :)

Ormancıyı mesela en son ejderin ordaki nehirde gördünüz hemen ADC MİD geri kalsın diyebilirsin, gank atarken'de arkadaşlarını uyarabilirsin mesela ittirme (pushlama) sana gank geliyim diye. Fakat MİD de takımında 10/0 bir kata varsa diğer zayıf olan koridorlara odaklanmalısın.
Ve her zaman envanterinde bir tane kontrol totemi olması lazım onu da yampirinin ordaki küçük çalıya atabilirsin. (Ejder tarafı daha etkili)
Takımın ilgisizliği yüzünden sinirlenip batı Avrupa sunucusuna geçtim. İlgi alaka biraz arttı. Umarım haritaya bakan takımlar denk gelir :)
Ben şahsen TR den bıktım Weste geçtim toxic daha az ve takım oyunu denen birşey var :D

Yeni konular

Geri
Yukarı