Nasıl güçlenilir?

scarinho

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar güçlenmek için nasıl bir program izlemeli neler yapmalı? Nasıl beslenmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güçlenmekten kastın kas yapmak mı? Yoksa gerçekten güç kazanmak için program mı istiyorsun? Aynı şekilde boy kilo vs? Fitness geçmişin vesaire bunları belirtir misin?

fitness geçmişim var ağırlık kaldırmaya yabancı değilim şuanda fitness yapıyorum ama ben gerçekten güç kazanmak istiyorum kas değilde güçlenmek istiyorum boyum 1.80 kilom 80 yağ oranımı bilmiyorum ama fit bir vucudum yok hafif yağlıyım bel ve göğüs bölgesinde var yağlarım ama cok fazla değil

fitness geçmişim var ağırlık kaldırmaya yabancı değilim şuanda fitness yapıyorum ama ben gerçekten güç kazanmak istiyorum kas değilde güçlenmek istiyorum boyum 1.80 kilom 80 yağ oranımı bilmiyorum ama fit bir vucudum yok hafif yağlıyım bel ve göğüs bölgesinde var yağlarım ama cok fazla değil
Beslenmene dikkat ediyorsundur diye düşünüyorum? Çünkü beslenmene dikkat ediyor ve gelişemiyorsan bir doktora danış.
Yağ oranını da tam olarak olmasa da ortalam bir şekilde buradan öğrenebilirsin.
Diyetkolik

Daha az kas ile daha güçlü olunabilir. Sinir sistemi eğitimi ve ağırlıklı olarak myofibriller hipertofi ile. Ama kas hacmi artmadan güçlenmek oldukça uçuk bir durum.
Bunun için halter, powerlifting programlarını uygulayabilirsin. Başlangıç için en yaygınlarından biri stronglifts 5X5. Genel kuvvet programı diye geçer aslında. Ama dediğim gibi hiç hacim almadan güçlenmek pek mümkün değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı