Nasıl Güzel Yazılır?

Bu arada aklıma gelmişken ben ilkokulda çok kötü yazıyormuşum sanırım. Sonradan ne olduysa insanlar yazımı beğenmeye başladı. Düz yazıdaki karmaşık harflerden başlayarak el yazısı ve farklı yazı fontları ile çalışılabilir.
Ama iyi bir tavsiye, yazı güzelleştirmek yerine bir dil okulu tercih edilebilir. Veya bir bilim kampı. Veya vücut geliştirme. Olanaklar çok. Dil okulunda bolca yazı yazılıyordur herhalde. Ben İngilizce için kelime haznesi ve iletişim becerilerine yoğunlaşıp üzerine oldukça ağır bir İspanyolca programı istiyorum. Hatta mümkünse üzerine ağır bir Çince programı bile olur. Verirlerse...
Onları zaten yapıyorum. İngilizce kitaplar okuyup özet çıkartırım, Türkçe kitaplar okuyup özet çıkartırım ama çıkardığım özetlere bakasım gelmez o yüzden güzel yazmak istiyorum.

Kaligrafi derslerine calis, temel egitimle baya duzeltirsin kendini.
Yaziyi cirkin yapan sey harflerin orantisiz ve kayik olmasi.
Kareli defter alarak, pratik yaparak harflerini birbirlerine orantili ve duz bir cizgide devam edecek sekle gelene kadar pratik yap.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı