Nasıl hayatımı düzene sokabilirim?

Yanlış anlama ama eğer inşaat işinden anlıyorsan ve heves ediyorsan inşaat ustası veya fayans ustası gibi bir şey olmaya çalışabilirsin. Bazı ustalar bildiğimiz üniversite okumuş makine mühendislerinden falan fazla kazanıyorlar (8-9K gibi rakamlar). En azından böylece hayatta bir hedefin olur. Lise biter bitmez hayata atılırsın ve evlenene kadar (tabii düşünüyorsan evlenmeyi) evin ve araban olur. Kısaca hayat sana güzel olur. Ayrıca 18 yaşında eline güzel paralar geçeceği için (3K civarı geçer muhtemelen ama tek kişi için başlangıçta iyi para) gençliğini de iyi ve kimseye muhtaç olmadan yaşarsın.

Çok iyi para l*n.(biz 50 TL görünce WoW diyoruz. Adam günlük 150 alıyor. Git PC topla gez bisiklete bin ne istersen.)
Aga benim de ailem öyleydi. Sonra çivi çiviyi söktü şimdi fizikiden pisikolojiğe döndü. Düzelmez bence senin benim gibilerin hayatı. Ailenin seni okutmaması çok kötü. Okumak kıymeti çok bilinmeyen bir şey. Ama çok güzel. Ben olsam yalvarırım okumak için. Allah kolaylık versin.

Ablamın okumasına izin veriyorlar 9.sınıfa kadar ikimizde hep takdir alıyorduk yani derslerim kötü değil ama bana hep okulu bırak git çalış diyorlar ben artık inşaatta çalışmaktan bıktım ellerim nasır tuttu her türlü hakarete rağmen sesimi çıkarmadım çünkü ben bu işten para kazanıyordum dişimi sıktım 4-5 ay çalışıp PC aldım ama buna bile izin vermiyorlar.
Yanlış anlama ama eğer inşaat işinden anlıyorsan ve heves ediyorsan inşaat ustası veya fayans ustası gibi bir şey olmaya çalışabilirsin. Bazı ustalar bildiğimiz üniversite okumuş makine mühendislerinden falan fazla kazanıyorlar (8-9k gibi rakamlar). En azından böylece hayatta bir hedefin olur. Lise biter bitmez hayata atılırsın ve evlenene kadar (tabii düşünüyorsan evlenmeyi) evin ve araban olur. Kısaca hayat sana güzel olur. Ayrıca 18 yaşında eline güzel paralar geçeceği için (3K civarı geçer muhtemelen ama tek kişi için başlangıçta iyi para) gençliğini de iyi ve kimseye muhtaç olmadan yaşarsın.

Tek sıkıntı para değil bir şekilde kazanırdım ama zoruma gidiyor yaşıtlarımın ailesi yanında benim karşımda her boş zamanımda hayatımı planlanıyorum ama adım atamıyorum.

Ablamın okumasına izin veriyorlar 9.sınıfa kadar ikimizde hep takdir alıyorduk yani derslerim kötü değil ama bana hep okulu bırak git çalış diyorlar ben artık inşaatta çalışmaktan bıktım ellerim nasır tuttu her türlü hakarete rağmen sesimi çıkarmadım çünkü ben bu işten para kazanıyordum dişimi sıktım 4-5 ay çalışıp PC aldım ama buna bile izin vermiyorlar.

Tek sıkıntı para değil bir şekilde kazanırdım ama zoruma gidiyor yaşıtlarımın ailesi yanında benim karşımda her boş zamanımda hayatımı planlanıyorum ama adım atamıyorum.

Tek değilsin. Şuan Türkiye de yaşayan çoğu genç bu durumda. Kafana çok takma.

Arkadaşlar 15 yaşındayım ama 50 yanındakilerden farkım yok. Okullar kapandı ve hayatım darmadağın. Her gün aynı şeyleri yapıyorum. Yakında babamla inşaatta çalışmaya başlayacağım. 2 aylık bir tecrübem var, inşaatta para kazanmaya başlamak istiyorum. Sizce bundan sonra ne yapmalıyım? Günlük 150 TL kazanıyorum. Bununla ne yapabilirim?

Günlük 150 kazanıyorsan çok iyi çalış bence hem meslek öğrenirsin hem de kendi paranı biriktirirsin PC toplarsın.

Nereden başlayabilirim mesela? Giyi mimden saç traşıma kadar her şeye karışıyorlar hayatım onların elinde. PC topladım ama orada izin vermiyorlar haftada 2 saat falan onla da FM oynuyorum beni mutlu eden tek şey oyunlar ve teknolojik aletler hakkında kendimi geliştirmek.
Dostum, birincisi fikirlerini ve isteklerini belli etmelisin. İkincisi ise, kendine güvenmeli ve ona göre yol almalısın. Mesela bir şeyden hoşlanmıyorsan bunu belirtmelisin. Ya da bir şeyden hoşlanıyorsan bunu herkese göstermelisin. İnan bana, bunları uygularsan her şey daha çok düzene oturacaktır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 15 yaşındayım ama 50 yanındakilerden farkım yok. Okullar kapandı ve hayatım darmadağın. Her gün aynı şeyleri yapıyorum. Yakında babamla inşaatta çalışmaya başlayacağım. 2 aylık bir tecrübem var, inşaatta para kazanmaya başlamak istiyorum. Sizce bundan sonra ne yapmalıyım? Günlük 150 TL kazanıyorum. Bununla ne yapabilirim?

Günlük nasıl 150 kazanıyorsun 150x30'dan 4500 TL asgari ücretten fazla kazanıyorsun ve 15 yaşındasın.

Günlük nasıl 150 kazanıyorsun 150x30'dan 4500 TL asgari ücretten fazla kazanıyorsun ve 15 yaşındasın.

Evet 15 yaşındayım biraz kalıplıyım omuzlarım falan geniş ve asgari ücret alanlar gibi bir iş değil bu 30 40 yaşındaki adamların yapamadığı işleri yapıyorum.
Dostum, birincisi fikirlerini ve isteklerini belli etmelisin. İkincisi ise, kendine güvenmeli ve ona göre yol almalısın. Mesela bir şeyden hoşlanmıyorsan bunu belirmelisin. Ya da bir şeyden hoşlanıyorsan bunu herkese göstermelisin. İnan bana, bunları uygularsan her şey daha çok düzene oturacaktır.
İnşallah dediğin gibi isteklerimi belirteceğim karşı çıkarsalar alışmaktan başka çareleri yok

Yeni konular

Geri
Yukarı