Nasıl hikaye yazılır?

Bence önce olayı kurgulayın, yani hikayenin konusunun ne olacağına olayın ne olacağına falan karar verip iyi güzel ve sürükleyici bir konu bulun, sonrada yazmaya başlarsınız, şu anda aklıma önerebilecek bir konu gelmedi ama sizin çok iyi konular ve çok iyi hikayeler yazacağınıza eminim :) hobi olarak hikaye yazıyorsanız bence çok iyi, benim hikaye yazma yeteneğim olsaydı bende yazmak isterdim açıkçası :) bu arada tekrardan başarılar dilerim.
Hocam ödev verdi
Hikaye yazma meraklısı değilim açıkcası .d

Selam arkadaşlar.
Edebiyat hocası en az 2 sayfa hikaye yazma ödevi verdi.
Hikayeye göre puan verecek pazartesi teslim edeceğiz ama ben nasıl bir hikaye yazacağım bilemiyorum. Hikaye konusu bulamadım, yardımcı olur musunuz?

Yani genellikle duyguları öne alırım hiç ummadığımız anda gelen olaylara hikaye konusunu anlık olarak uydurmak olmuyor ilham gibi bir şey

Bir köpek bir arkadaşlık gibi olayların hikayelerini zaten yazabilirsin ancak amacı farklı bir olay olarak şöyle bir örnek versek,

Özet geçeçek olursak Jack ana kahramanımız sefil ve yanlızlık halinde olurken dedesiyle tanışıyor hayatını değişitiriyor ve dedesinin aslında hayatını mahveden kişi olduğunu öğrenince intihar edip hikaye bitiyor.

Yani genellikle duyguları öne alırım hiç ummadığımız anda gelen olaylara hikaye konusunu anlık olarak uydurmak olmuyor ilham gibi bir şey

Bir köpek bir arkadaşlık gibi olayların hikayelerini zaten yazabilirsin ancak amacı farklı bir olay olarak şöyle bir örnek versek,

Küçük yaşlarda yurtta kalan, hayatında kimsenin olmadığını sanan jack ölen ailesinden dedesini bulur jack parasız ve tembel birisidir jack dedesiyle sınavlara hazırlanır iyi anılar geçirir jack ailesini merak etse de dedesi bir açık veremez çünkü ailesinin ölümünün nedeni dedesidir. Jackin sefil hayatını tekrar canlandıran dede öldüğü olayından sonra bir mektup ile karşılaşır her şeyi itiraf eden dededen sonra kendini asar ve son.
Oooo bu verdiğiniz örnek baya iyiymiş

Hocam dua ile ilgili bir hikaye yazabilirsin konusu şu olsun cuma namazına giden küçük çocuk namaz çıkışı kuran kursu yardımı için 10 lira verir sonra yoldan 200 lira bulur güzel oldu bak sen biraz güzelleştir.

Hocam dua ile ilgili bir hikaye yazabilirsin konusu şu olsun cuma namazına giden küçük çocuk namaz çıkışı kuran kursu yardımı için 10 lira verir sonra yoldan 200 lira bulur güzel oldu bak sen biraz güzelleştir.
2 sayfa çıkartması bir az zor olur.

Hocam işte bir hikaye bul kafanı çalıştır güzel acıklı bir hikaye yaz bulamazsan ben yazarım 10 dakika alır.

Biraz geliştirilmesi gerekir.

Sizce etkili bir hikaye yazmak kolay mıdır?

Geri
Yukarı