Nasıl İngilizce öğretmeni olunur?

Hocam benim İngilizce temelim çok az sadece başlıca konuları biliyorum, 12.sınıfa geçtim EA'yım dilden girmeyi düşünüyorum. Ağustos ayından sınava kadar çalışmaya başlasam sınav konularını bitirmem mümkün mü? Ve sıfırdan başlayacak biri için tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam benim İngilizce temelim çok az sadece başlıca konuları biliyorum, 12.sınıfa geçtim EA'yım dilden girmeyi düşünüyorum. Ağustos ayından sınava kadar çalışmaya başlasam sınav konularını bitirmem mümkün mü? Ve sıfırdan başlayacak biri için tavsiyeleriniz nelerdir?
Hocam sınav konuları aşırı fazla değil fakat zorluğu temelinde kelime bilmenizde yatıyor. Okduğunuzu iyice anlayabilmeniz lazım. Öbür türlü gramer sorusunun da bağlamını çıkarıp hangi zamana göre çekimlemeniz gerektiğini anlayamazsınız. Kendinizi dile maruz bırakıp kelime kasarsanız o zamana kadar okuduğunuzu anlama konusunda iyi mesafe kat edersiniz fakat gramer biraz zorlayabilir. Konuları yetiştirmek de ucu açık biraz 50 civarı nete ulaşabilirsiniz. Vocabı ve grameri tam oturtursanız 60'ı bile geçebilirsiniz. Fakat riskli bir hamle olur biraz çünkü vaktinizi akıtmanız lazım bu da EA'yı salmanız anlamına geliyor.

Geri
Yukarı