Nasıl işe girerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir restaurantta komi olabilirsin. Çevredeki yerleri kapı kapı dolaşıp sorman lazım. Başka türlüsü kurtarmaz. Ben lisedeyken günde 12 saat çalışıyorum hafta sonları komi olarak. Şimdinin parasıyla 50TL civarı alıyordum.

Sen kovalamazsan o seni bulmuyor maalesef :/

Bir restaurantta komi olabilirsin. Çevredeki yerleri kapı kapı dolaşıp sorman lazım. Başka türlüsü kurtarmaz. Ben lisedeyken günde 12 saat çalışıyorum hafta sonları komi olarak. Şimdinin parasıyla 50TL civarı alıyordum.

Sen kovalamazsan o seni bulmuyor maalesef :/
Çok iyi dediniz, bunu SS alıyorum. :D Teşekkür ederim, az sonra dışarıya çıkacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrencilerin en çok yaptığı iş garsonluk yapmak kardeşim part time olur.
Hafta sonları mesela bir restaurant ya da cafe ile konuşup anlaşıp 2 gün çalışabilirsin tam gün.
Para konusunu da takılma illa ki bir şey vereceklerdir baktın o bütçe seni tatmin etmedi başka yer de çalışabilirsin.

@Ekremcik önemli değil ben işe girmeden önce pazara gidiyordum çay ocağında çalışıyordum ufak bir birikimimi elde ettikten sonra kendim çayımı yapıp satmaya başladım haftada 2 gün çalışıp güzel paralar kazanabiliyordum tabii sabah 6 akşam üstü 4e kadar ama hafta sonları diyorsan, düğün salonları, restaurantlar, eğlence mekanları gibi yerlerde yevmiye usulü çalışabilirsin, cuma cumartesi pazar düğünlere gidip hafta içi okuluna da gidebilirsin, kısaca garsonluk, inşaatlar var hafta sonu oralardada çalışabilirsin genellik olarak vücudunu kullanacaksın biraz çevreye haber salıp araştırman lazım ailenle görüşürsen onlarda bulabilirler :)

Yakındaki benzinlikleri gez pompa veya merkette eleman ihtiyacı varsa çalışabilirim dersin. Olmazsa yakındaki süpermarketler (Pehlivanoğlu, BİM, A101, Migros, ŞOK v.b) yerlere git evrak al evrak ile CW ilet sonra civardaki kahvaltı sofralarını, piknik alanları yakınındaki restoranları gez bu dediklerimi yaparsan mutlaka bir işe girersin bulamaman imkansız yani. Konuşman düzgün olsun ne çok kibar ol ne de laubali konuş. Normal düzgün konuş vaziyetini izah et iş için geldiğini söyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı