Çözüldü Nasıl komiser olunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmrehanBEKTAŞ

Femtopat
Daha fazla  
Ben 12. sınıfa geçtim ve komiser olmak istiyorum. Bölümüm sayısal ve TYT netlerimde şu anlık 60 civarlarında. İnternette okudum ama net cevaplar alamadım. Komiser olmak için bütün koşulları yazar mısınız? KPSS'ye girecek miyim? Üniversite sınavı sadece yeterli mi? Komiser olamıyorum ondan önce komiser yardımcısı olmam gerekiyormuş, bunları anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Direkt komiser olamazsın. Komiser yardımcısı olur 4 Yıl süreyle komisere terfi olursun.
PMYO, POMEM, PAEM Var. Seni ilgilendiren kısım PAEM.
PMYO: Lise mezunlarının girebildiği o sene belirlenen TYT puanı ile alan 2 yıl yatılı okul.
POMEM: En düşük 2 Yıl ön lisans ile alan ve KPSS O sene belirlenen puan ile alan 6 ay yatılı okul.
PAEM: KPSS P3 Türünden 70 puan ile alan okuldur. Mezun olunca komiser yardımcısı başlar komiser olmak için 4 yıl görev yaparsın.(Kapatılmış) onun yerine sınav-mülakat ile komiser yardımcısı olunacak artık.
Kendim istifa ettim. Son durum bu şekilde.
Direkt komiser olamazsın. Komiser yardımcısı olur 4 Yıl süreyle komisere terfi olursun.
PMYO: Lise mezunlarının girebildiği o sene belirlenen TYT puanı ile alan 2 yıl yatılı okul.
POMEM: En düşük 2 Yıl ön lisans ile alan ve KPSS O sene belirlenen puan ile alan 6 ay yatılı okul.
PAEM: KPSS P3 Türünden 70 puan ile alan okuldur. Mezun olunca komiser yardımcısı başlar komiser olmak için 4 yıl görev yaparsın.(Kapatılmış) onun yerine sınav-mülakat ile komiser yardımcısı olunacak artık.

Son düzenleme:
Çözüm
Direkt komiser olamazsın. Komiser yardımcısı olur 4 yıl süreyle komisere terfi olursun.
Pmyo, pomem, paem var. Seni ilgilendiren kısım paem.
Pmyo: Lise mezunlarının girebildiği o sene belirlenen TYT puanı ile alan 2 yıl yatılı okul.
Pomem: En düşük 2 yıl ön lisans ile alan ve KPSS o sene belirlenen puan ile alan 6 ay yatılı okul.
Paem: KPSS P3 türünden 70 puan ile alan okuldur. Mezun olunca komiser yardımcısı başlar komiser olmak için 4 yıl görev yaparsın.

Poem için sadece P3'ten 70 puan almak mı gerekli?

Poem için sadece P3'ten 70 puan almak mı gerekli?

Poem değil Paem.
Evet gerekli kriterler sağlanırsa Sadece o gerekli.
Ancak dikkat edilmesi gereken husus PAEM sık sık alım yapmaz bazen hiç alım etmez. Yaparsa bile kontenjanı çok azdır rakiplerin fazla olur, Devreye KPSS Puanın girer. PAEM kapatılma ihtimalide yüksek.
Genelde PMYO-POMEM alım yapar.

Poem değil paem.
Evet gerekli kriterler sağlanırsa sadece o gerekli.
Ancak dikkat edilmesi gereken husus paem sık sık alım yapmaz bazen hiç alım etmez. Yaparsa bile kontenjanı çok azdır rakiplerin fazla olur, devreye KPSS puanın girer. Paem kapatılma ihtimalide yüksek.
Genelde pmyo-pomem alım yapar.

Çok teşekkürler.

PAEM: KPSS P3 Türünden 70 puan ile alan okuldur. Mezun olunca komiser yardımcısı başlar komiser olmak için 4 yıl görev yaparsın.
PAEM kaldırıldı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı