Çözüldü PMYO mezunu komiser yardımcısı, komiser olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Dostlar internetten baktığımda 4 yıllık lisans mezunu POMEM mezunu olmak gerektiği yazıyor komiser yardımcısı, komiser olmak için. Peki PMYO mezunu rütbe atlayamıyor mu hiç komiser yardımcısı komiser olamıyor mu?

Çözüm
Peki Paem kapandı deniyor doğru mu? Ayrıca abi 4 yıllık üniversite okuyup sonra polislige basvurarak eğitim alıp mı rütbe atlama şansına sahip oluyoruz sadece. Teşekkürler.

Paem kapandı ne yazikki. Tepkide alıyordu. En son alımı 2020(Olması lazım) de yaparak faaliyetini bitirdi.
İki seçenek var polisken açıktan okuyarak 4 yıla tamamlarsın ya da örnek veriyorum 4 yıl normal üniversiteni bitirdin, POMEM'e başvurursun. 6-7 Ay yatılıdır o okul. Mezun olduğunda En düşük rütbe Polis memuru olarak başlarsın. 4 yıl Görev ettiğinde aksilik olmaz ve gerekli başarıları yakalarsan komiser yardımcılığına yükselirsin. Böyle böyle amirliğe kadar yolun var. Ama Lise mezunu ya da ön lisans mezunu olursan Ömür boyu polis memuru kalırsın. Şimdi şunu sorabilirsin abi Önlisansın lise mezununa göre avantajı ne o zaman madem rütbe atlayamıyoruz gene. Lise mezunu 2 yıl yatılı kalır (PMYO) Sen 7 Ay (POMEM). Az bir fark ile de maaş farkı olur. Tatmin etmeyecek düzeyde. Ama lisans için değer. Rütbe atlarsın Başkomiserliğe yükselerek Karakol, Şubelerin aynı zamanda amiri de olursun.
Paem kapandı ne yazikki. Tepkide alıyordu. En son alımı 2020(Olması lazım) de yaparak faaliyetini bitirdi.
İki seçenek var polisken açıktan okuyarak 4 yıla tamamlarsın ya da örnek veriyorum 4 yıl normal üniversiteni bitirdin, POMEM'e başvurursun. 6-7 Ay yatılıdır o okul. Mezun olduğunda En düşük rütbe Polis memuru olarak başlarsın. 4 yıl Görev ettiğinde aksilik olmaz ve gerekli başarıları yakalarsan komiser yardımcılığına yükselirsin. Böyle böyle amirliğe kadar yolun var. Ama Lise mezunu ya da ön lisans mezunu olursan Ömür boyu polis memuru kalırsın. Şimdi şunu sorabilirsin abi Önlisansın lise mezununa göre avantajı ne o zaman madem rütbe atlayamıyoruz gene. Lise mezunu 2 yıl yatılı kalır (PMYO) Sen 7 Ay (POMEM). Az bir fark ile de maaş farkı olur. Tatmin etmeyecek düzeyde. Ama lisans için değer. Rütbe atlarsın Başkomiserliğe yükselerek Karakol, Şubelerin aynı zamanda amiri de olursun.
Yani şimdi lise mezunu PMYO'ya giren bir kişi rütbe atlayamıyor mu?

Yok hocam en fazla kıdemli başpolis olabilir. Lisans Mezunu olmak gerekiyor bende bu yüzden 4 sene sonra POMEM düşünüyorum bunun için çok sıkı bir program yapacağım.

Peki 4 yillik açık öğretim açık öğretim mezunu olup komiser olabiliriz açık öğretim olmasında sorun çıkmaz değil mi?

Geri
Yukarı