Nasıl mutlu olunur?

Arkadaşlar, kıvırmadan hemen kısaca derdimi anlatacağım ve sorunum için sizden yardım isteyeceğim.
Ben şu an 14 yaşındayım ve çok fazla psikolojik sorunum var, bunlara efkarlanıp kafayı takmak yerine çözüm yolu aramaya karar verdim.
Sorunlarım:
- Dışlanma
- Utangaçlık
- Aşırı sinirleniyorum her şeye. Özellikle internet çalışmadığı zaman hemen bilgisayara vuruyorum.
- Neden olduğunu ben de bilmiyorum ama sokakta yürürken insanların yüzüne bakamıyorum, insanlardan utandığım için değil neden ben de bilmiyorum. Baktıkça rahatsız oluyorum.
- Ailem çok baskı yapıyor ve gereksiz sinirleniyor onların gereksiz sinirlenmesi yüzünden devamlı kavga ediyoruz.

Sorunlarım bunlar, size göre çok büyük gelmeyebilir ama benim için çok büyük sorun özellikle dışlanma ve utangaçlık bana çok koyuyor
Yardımcı olursanız sevinirim :)
Bu arada şuna da değinmek istiyorum ailem söyledi benim doğuştan bir psikolojik bozukluğum varmış: Aspergen, yani sosyal uyum bozukluğu arkadaş edinmede zorlanma gibi bir şey.

Bol bol kitap oku ve okuduğun kitapta ki kelimeleri günlük hayatında kullanmaya çalış ki özgüvenin yavaşla yerine gelir. Sevdiğin aktiviteleri yapmaya gayret et. En önemlisi ise seçimi bekle ve ülkenin düzeldiğini en ön taraftan seyret. :D

Askere gidince mutlu olursun diye düşünüyorum.
Askere gidince tuvalet ve fayansları temizleyerek mutlu olunduğunu ilk kez görüyorum. Şu anda ülke de ki askerlik için de vatan sevgisi varsa onu söküp atıyor. O senin filmlerde izlediğin askerliğe benzemiyor tabi sınır operasyonuna gitmiyorsan.

Askere gidince tuvalet ve fayansları temizleyerek mutlu olunduğunu ilk kez görüyorum. Şu anda ülke de ki askerlik için de vatan sevgisi varsa onu söküp atıyor. O senin filmlerde izlediğin askerliğe benzemiyor tabi sınır operasyonuna gitmiyorsan.
Arkadaş ortamı için demiştim aslında. Yarın gidip tecrübe edeceğim. :D

Sinirlendiğin zaman aklına gelen kötü şeylerin tam tersini yap örneğin bilgisayara vuracaksın diyelim vurma, birisine küfür mü edeceksin etme. Ben böyle yapıyorum gayet etkisini görüyorum ayrıca insan küfür edince daha çok sinirleniyor. Son olarak akışına bırak.

Geri
Yukarı