Nasıl mutlu olunur?

atakan0001

Picopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar, kıvırmadan hemen kısaca derdimi anlatacağım ve sorunum için sizden yardım isteyeceğim.
Ben şu an 14 yaşındayım ve çok fazla psikolojik sorunum var, bunlara efkarlanıp kafayı takmak yerine çözüm yolu aramaya karar verdim.
Sorunlarım:
- Dışlanma
- Utangaçlık
- Aşırı sinirleniyorum her şeye. Özellikle internet çalışmadığı zaman hemen bilgisayara vuruyorum.
- Neden olduğunu ben de bilmiyorum ama sokakta yürürken insanların yüzüne bakamıyorum, insanlardan utandığım için değil neden ben de bilmiyorum. Baktıkça rahatsız oluyorum.
- Ailem çok baskı yapıyor ve gereksiz sinirleniyor onların gereksiz sinirlenmesi yüzünden devamlı kavga ediyoruz.

Sorunlarım bunlar, size göre çok büyük gelmeyebilir ama benim için çok büyük sorun özellikle dışlanma ve utangaçlık bana çok koyuyor
Yardımcı olursanız sevinirim :)
Bu arada şuna da değinmek istiyorum ailem söyledi benim doğuştan bir psikolojik bozukluğum varmış: aspergen, yani sosyal uyum bozukluğu arkadaş edinmede zorlanma gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, kıvırmadan hemen kısaca derdimi anlatacağım ve sorunum için sizden yardım isteyeceğim.
Ben şu an 14 yaşındayım ve çok fazla psikolojik sorunum var, bunlara efkarlanıp kafayı takmak yerine çözüm yolu aramaya karar verdim.
Sorunlarım:
- Dışlanma
- Utangaçlık
- Aşırı sinirleniyorum her şeye. Özellikle internet çalışmadığı zaman hemen bilgisayara vuruyorum.
- Neden olduğunu ben de bilmiyorum ama sokakta yürürken insanların yüzüne bakamıyorum, insanlardan utandığım için değil neden ben de bilmiyorum. Baktıkça rahatsız oluyorum.
- Ailem çok baskı yapıyor ve gereksiz sinirleniyor onların gereksiz sinirlenmesi yüzünden devamlı kavga ediyoruz.

Sorunlarım bunlar, size göre çok büyük gelmeyebilir ama benim için çok büyük sorun özellikle dışlanma ve utangaçlık bana çok koyuyor
Bu arada şuna da değinmek istiyorum ailem söyledi benim doğuştan bir psikolojik bozukluğum varmış: aspergen, yani sosyal uyum bozukluğu arkadaş edinmede zorlanma gibi bir şey.
steamden oyun al mutlu olursun bence bana göre ben öyle yapıyorum

Dostum klişe gelebilir fakat gerçekten spor yapmak hem sosyalleşmen hem de mental sağlığını korumak için harika bir seçim. Kas yapmak için değil de kafandaki sesleri susturmak için git spor salonuna
6-7 ay içinde gerçekten fark görüceksin kendinde

Herkesin yaşadığı olağan şeyleri yaşıyorsun. Dışlanıyor musun? Salla. Aile ile herkes tartışıyor ama gün sonunda aynı masaya oturuluyor. Daha gençsin. Bu kadar önemseme. Anı yaşa. Ama geleceği de unutma.

Sorunlarım:
- Dışlanma.
- Utangaçlık.

Sorunlarım bunlar, size göre çok büyük gelmeyebilir ama benim için çok büyük sorun özellikle dışlanma ve utangaçlık bana çok koyuyor.
Bu arada şuna da değinmek istiyorum ailem söyledi benim doğuştan bir psikolojik bozukluğum varmış: Aspergen, yani sosyal uyum bozukluğu arkadaş edinmede zorlanma gibi bir şey.

Hayat, yalvarmaya değecek bir şey değil. Yaşa gitsin, takma kafaya.

Sorunlarım:
- Dışlanma
- Utangaçlık

Bu arada şuna da değinmek istiyorum ailem söyledi benim doğuştan bir psikolojik bozukluğum varmış: Aspergen, yani sosyal uyum bozukluğu arkadaş edinmede zorlanma gibi bir şey.

Aşırı sinir ergenlik döneminden utangaçlığı bir şekilde çözmeniz lazım her şekil olur ailenin çok baskısı seni sevdiklerindendir kötü bir etkisi olmaz dışlanmayı yeni ortamlar ile çözebilirsiniz biraz karışık oldu kusura bakmayın biraz üşendim

Yeni konular

Geri
Yukarı