Nasıl para kazanılır?

fersend

Hectopat
Katılım
1 Kasım 2016
Mesajlar
1.265
Çözümler
7
Çok iyi bir soru yıllardır aynı sorunun cevabını bulmaya çalışıyorum.
Umarım bir cevap bulduğumda o cevap can sıkıcı olmaz.
Neyseki acelem yok.
 

kurmayoffuture

Picopat
Katılım
16 Mayıs 2020
Mesajlar
532
Makaleler
1
Liseden beri web sistemleri geliştirerek para kazanıyorum. O zamandan beri ailemden para almadım. Kendi bilgisayarımı da topladım dışarıda da gezdim. Kendini geliştirmen gerekli. Bir şeylerle uğraşmadan yeteneğinin ne olduğunu keşfedemezsin.
Hocam öğrenmek istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz, nereden öğrenebilirim, ne diye araştırmalıyım?
 

Rosseckx

Kilopat
Katılım
23 Mayıs 2015
Mesajlar
2.175
Makaleler
1
Çözümler
6
Yer
Sovngarde
Şöyle ki internette gece tavana yıldız yansıtan lambalar var 20 liradan 30 tane aldım bir de şeffaf kağıt aldım kişiye özel hale getirip lambaları 50'den sattım bunu sürekli geliştirerek yaptım.
Dostum bir şeyler çabalayıp kendi başına genç yaşta para kazanmayı başarmışsın ama keşke sadece bununla olsa. Unutma ölüm ve vergi kesindir. Eğer bir şirket açmadan bu geliri sağladıysan muhtemelen mislisiyle ileriki yıllarda vergi dairesinden sana fatura çıkaracaklar. Vergi dairesine gidip bu durumu araştırmanı öneririm. Düzenli olarak 100 TL bile kazansan devlet bunu vergilendirir. Vergisini vermezsen kazandığından fazlasını alır.
 

Faik Şahan

Hectopat
Katılım
17 Nisan 2020
Mesajlar
5.722
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
MSÜ
Ben de anlamıyorum bazı şeyleri. Babam öğretmen ve arabamız belli 50K'lık araba. Fakat bazı öğretmenlere bakıyorum 300K'lık arabalara biniyorlar. Bu nasıl oluyor ben de anlayamıyorum.
Kredi. Bizim bedenci tek maaş ile 3008 yeni kasa aldi. En fazla 3 4 ay oldu.
 
Yukarı