Nasıl para kazanılır?

18 yaşına girdiğinde, silahsız özel güvenlik sınavlarına gir. En azından hem asgari ücretin hem de sigortan olur. Elini biraz rahatlattıktan sonra meslek yönelimini kendin belirlersin. 1200 TL günümüz için çok yetersiz.
Ama çalıştığım yer için 1200 çok paraymis öyle dediler

Ama çalıştığım yer için 1200 çok paraymis öyle dediler

O kişiler için argo küfür hakaret ve hiç duymadığın kelimeler sözler söylerdim ama neyse dediğim gibi Tanıdığın yanında çalışıyorsan çık en az 3500 4000 veren bir yere gir işinolsundan her türlü iş bulursun :)
18 yaşına girdiğinde, silahsız özel güvenlik sınavlarına gir. En azından hem asgari ücretin hem de sigortan olur. Elini biraz rahatlattıktan sonra meslek yönelimini kendin belirlersin. 1200 TL günümüz için çok yetersiz.

Katılmıyorum silahsız güvenlik olduğunda iş bulman zor olur bulsan bile alıcağın asgari ücret ve 12 saat yürümek ve her gün aynısını yapmak bana saçma geliyor ve genelde güvenlikler parasını geç alır.

Son düzenleme:
Birikim ve yatırım. Küçük işlerle başlayıp, daha büyük işlere yatırım yapmak, ama en başında istikrarlı olmak lazım. Örneğin birikimini yatırımda kaybettikten sonra tekrar başa dönüp küçük işlerle tekrardan birikime başlamalısın.

Sevdigin ve yeteneginin oldugu bir meslek edin.
Sevdigin icin yaparken bunalmazsin, yetenekli oldugun icin de isini iyi yapar karsiligini alirsin.

Sadece fare kapaninda bedava peynir bulursun. ( Rus atasozu )
Calismadan, ugrasmadan olmaz.

Yatırım ne tavsiye edersin.

Spesifik bir örnek veremeyebilirim ama kabiliyetinizin olduğunu düşündüğünüz işlere yönelmenizi tavsiye edebilirim hocam, hele günümüz şartlarında -internet sayesinde- o kadar çok seçenek var ki, eminim size uygun bir yatırım aracı bulabilirsiniz, ama şunu da söylemeliyim; en dibe vuruduğunuzda bile birikime ilk başladığınız ana dönebileceğiniz bir risk yatırımı olmalı ki, gerçekten batmayın, belli bir düzeyde kayıplara uğrarsınız böylece.

Yeni konular

Geri
Yukarı